Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М)
Український історизм (М) Український модерн (М)
Михайлівська церква, с. Шандра (Київщина)
Київська область, Миронівський р-н, с. Шандра

Михайлівська церква
1831 рік

За тридільною статурою (дзвіниця і малесенькі бічні приділи не рахуються) Михайлівська церква недалеко відійшла від народного наддніпрянського стилю. Тож від неї майже фізично віє чимось по-домашньому милим і затишним. Традиційні біло-зелені кольори підсилюють враження. Та й місце для церкви обрали класичне — на високому пагорбі, що пливе над ярами, гаями, ставками та річечками у незвідану далечінь…

Будували на місці згорілого дерев’яного храму довго, але якісно. Всередині церква ще ошатніша, ніж ззовні. Тут тішать серце і народні, і високопрофесійні ікони. Щоправда, це тільки залишки колишньої розкоші — іконостас у храмі новітній.

Усі фото

Михайлівська церква, с. Шандра (Київщина)
Гарне віконце і ще не «об'єврене»
Народна ікона ХІХ ст. - кдасика південної Київщини та Черкащини
Ікона пророчого ряду - «народний класицизм». Скоріше за все - залишок первісного іконостасу
У храмі: вигляд із хорів
Краєвид із дзвіниці. Колись хрест на церкві був потужнішим - бачите кільця для його кріплення?
Вигляд від церкви. Десь у тому розмаї росте однойменна із селом шандра - лікарська рослинка така
До побачення!