Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа
Іллінська церква, с. Верхососна
Російська Федерація, Білгородська область, Красногвардійський р-н, с. Верхососна

Іллінська церква
1762 рік

У Верхососні ми досить несподівано надибали класичний сіверський храм — хрещатий і баштоподібний, хоч і не дуже високий. Якщо подумки відокремити від нього пізнішу еклектичну дзвіницю, неважко помітити велику подібність до церкви Іоана Предтечі у Старому Ропську на Стародубщині. Тож робимо висновок, що потужний вплив української архітектури відчувався у білгородському російсько-українському прикордонні аж до кінця епохи народного зодчества.

Інтернет-джерела свідчать, що церква змінювала розташування (можливо, й не раз), але зберегла український образ майже неушкодженим. Коли б ще й в середину зазирнути…

Усі фото

Іллінська церква, с. Верхососна
В очі дивляться канни... І троянди також. Молодці, парафіяни!
Ну і хто насмілиться заперечувати, що це українська церква?
Західний фасад чи не найсхіднішої української дерев'яної церкви