Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа
Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Дзвіниця Покровської церкви, с. Великий Жолудськ
Рівненська область, Володимирецький р-н, с. Великий Жолудськ

Дзвіниця Покровської церкви (архаїчна група)
1777 рік
Нині в Київському музеї просто неба

Дзвіниця із Великого Жолудська — скромна і водночас вишукана споруда, поставлена в Київському музеї просто неба поруч із Воскресенською церквою із Кисоричів. Шкода, але пересічні туристи не дуже зважають на цю перлину поліської архітектури. Аж раптом останнім часом інтерес до неї різко підвищився — правда, переважно з боку «професіоналів». Коли постає завдання скомпрометувати чергового директора найбільшого українського скансена, сумнівні «журналісти» фоткають жолудську дзвіничку і виставляють світлини в інтернет: ось як, мовляв, похилилася ця святиня українського народу. Ай-яй-яй, яке недбале керівництво! Споруда й дійсно виглядає трохи по-пізанськи — чи то грунт просів за тридцять років, чи збирали її на новому місці не дуже уважно. Та попри всі інсинуації стоїть вона цілком твердо і надійно, як і налужить справжній поліщучці.

Тому для професійних любителів України наша порада: замість ляпати інтернет-кнопками, назбирайте трохи грошей та й виправте ситуацію. Така робота (підважити і підставити) цілком по силах будь-якому народному зодчому чи просто теслі. А не хочете — займіться чимось корисним для спасіння душі.

Усі фото

Дзвіниця Покровської церкви, с. Великий Жолудськ
Кут нахилу дзвіниці залежить не від пори року, а виключно від нахилу совісті фотографа
Сучасний ансамбль у Київському скансені (із Воскресенської церквою із Кисоричів)
Дзвіниця в інтер'єрі музею
Арки верху
А ондечки і дзвін!
Але подзвонити не вдасться - хід на дзвіницю надійно перекрито дошками. Приходьте на Пасху до Михайлівської церкви - тоді дзвонити можна всім і досхочу