Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Богоявленська церква, с. Високе
Чернігівська область, Прилуцький р-н, с. Високе

Богоявленська церква
1831 рік

Дорога до храму — сільська. Тобто бита. Тобто заросла травою грунтівка, якою їхати трохи лячно, якщо керуєте не джипом чи жигулями. Та воно того варто.

Енциклопедичний довідник «Прилуччина» подає церкву під 1731 роком. Відтак виходить, що її нинішній вигляд — наслідок пізніших перебудов під ампір. Що ж, теоретично таке можливо. Втім, усередині така версія зазнає нищівного удару: тосканські колони, відсутність ригелів і дивна конструкція посеред нави свідчать виключно про першу половину ХІХ ст. Непрямим чином про давність храму можуть свідчити хіба високі вікна вівтаря (але в ранніх зразках УК вони теж були не низькі). Прибудови до бабинця і еклектична дзвіниця 1852 року не додають ясності.

Залишається радіовуглецевий аналіз. Але й тут можуть трапитися камені спотикання . Якщо для нового храму використали старі бруси — питання знову залишиться відкритим. Як бути? А ось так — віддатися інтуїції. А вона шепоче нам одне — класицизм, класицизм… Тож нехай до з’ясування всіх обставин прекрасний храм побуде в даному розділі. А там видно буде…

Усі фото

Богоявленська церква, с. Високе
Північний приділ з портиком в усій красі
Вівтарний зруб дихає давниною
Південно-східний ракурс. Якщо це і пізніші прибудови - то наскільки вони співімірні з основними об'ємами!
Головний (західний) портал
Погляд крізь вікно
Тосканський ордер і українські колоди
Чудовий храм в чудовому місці