Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Рівненська область, Острозький р-н, с. Бродів

Миколаївська церква
1785 рік

Церкву збудовано коштом пана Малаховського, чи то сина, чи іншого родича Станіслава Малаховського, великого коронного канцлера. Можливо, католицький ктитор і обрав «прозахідний» стиль храму, геть нетиповий для Острожчини.

Десь на початку ХХ ст. церква обзавелася захристією із гарним модерновим віконцем. Вельми прикрашають храм і старі хрести цікавої ковальської роботи. Найцікавіший возноситься над дзвіницею: з якогось дива його виконано у двох проекціях. Можливо, коваль чи ктитор щось знали про коптські хрести?

В церкві збереглася ікона св. Миколая ХVІІ ст., що, вірогідно, походить із храму-попередника.
І наостанок ліричне. Місцина, де стоїть святиня — просто чарівна. І хоч дорога до храму вельми заплутана — дуже рекомендуємо кожному шанувальнику УЦА її колись здолати.

Усі фото

Миколаївська церква, с. Бродів
Парадний вхід
Який монументальний храм!