Успенська церква1902 рік (добудована 1942)
Про Успенську церкву із Борової відомостей збереглося мало. Старожили свідчать, що початково, на початку ХХ століття, її спорудили як цвинтарну капличку. Але капличка мала вівтар, отже, скоріше за все, це була все ж таки невелика церква. Під час Другої світової, за німців, храм добудували — розширили бабинець і над ним поставили дзвіницю із шатровим, досить оригінальним верхом.
А тепер про модерн. Головна баня цієї начебто скромної пересічної церкви — незвичайна. На разі більше ніде на Київщині та й далі на схід ми не зустріли такої вишуканої модернової пластики церковного верху. Класика «жанру» — тюльпаноподібний купол — найяскравіше свідчення приналежності храму до УМу.
Цікаво, що в обох випадках (хоч би коли спорудили той верх — у 1902 чи 1942 році), церква набуває унікальності. Вона автоматично стає або першою, або останньою дерев’яною церквою стилю, нехай і не вся, а частково. З’являться старі довоєнні фото — знатимемо про це напевне. Але поки їх не знайшли.
Церква чудово доглянута — адже в ній служить чудовий священик о. Юрій Юрченко і моляться чудові парафіяни. Ось так би усюди…