Миколаївська церква (центральна група)1588 рік (перебудована 1759)
Існує думка, що ця дивовижна, витончена церковця початково була збудована як бойківська і що саме вона стала прототипом для всіх лемківських церков. Що ж, усе може бути.
Від первоцеркви збереглися дубові зруби бабинця і нави із заломами. Точніше, із одним заломом. Бо сьогодні і нава, і вівтар внаслідок пізнішої перебудови завершуються арковими склепіннями. Надзвичайно пожвавлюють образ церкви барокові главки із зворушливими фартушками, які колись були розмальовані у синє, червоне і біле. Проте донині колір зберегли тільки карнизи верху башти. На жаль, під час новітнього ремонту поч. ХХІ ст. значну площу даху і піддашшя перекрили не лемехом, а гонтом, який, звичайно, програє у фактурності (але спасибі й на тому). Очевидно, тоді ж навісили нові двері, які закрили частину ктиторського напису на одвірку (а от за це спасибі не положено).
Всередині нас зустрічає по-дитячому наївний лемківський іконостас ХVІІІ ст., перед яким замість лампадок зухвало горять електролампочки на свічниках. Технічний прогрес бере своє…
Слава Богу, знадвору пейзаж і досі дихає патріархальним спокоєм. І навіть опори електропередач та нова гламурно-рожева дзвіниця не збивають із ліричного настрою…