Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа
Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Михайлівська церква і дзвіниця, с. Туринське
Польща, Підкарпатське воєводство, Сяноцький повіт, с. Туринське

Михайлівська церква (ославицька група)
1801 рік та дзвіниця 1817 р.

Настоятелем цього дивовижного православного храму (як і церкви в Команчі) від 2006 року є о. Марко Гоцко, син нашого доброго приятеля і дописувача, автора чудових світлин українських храмів на польських теренах, п. Михайла Гоцка. Надаємо йому слово:
«…Церкву побудовано 1801-1803 рр. 21 червня 2013 р. увійшла вона в спадщину ЮНЕСКО за вспільним внеском Польщі і України. Перша церква в Туринському згадується в 1526 році. Теперішня дерев’яна святиня є тридільною з п’ятьома копулами. Зараховується її до церкви лемківської, північно-східного типу. Цей тип церкви є рідкісним й називають його часом “Ославицьким” — від ріки Ослави, над якою ті церкви було побудовано. То церкви: Покрови Матері Божої в Команчі (польск.Komańcza); св. Архистратига Михаїла в Туринському (польськ. Turzańsk) й св. Миколая у с. Репеді (польськ. Rzepedź). Дзвіниця стоїть віддільно, датована на 1817 р. Це найвища дзвіниця по тому боці Карпат (її висота приблизно 26 м)».

Дві бічні копули-захристії прибудовані до церкви у 1836 році. Іконостас — сучасний церкві, проте деякі ікони наприкінці ХІХ ст. переписав майстер Йосиф Буковчик. Він же виконав і стінопис храму, про що є запис на звороті однієї з ікон намісного ряду.

Сподіваємося колись побачити цей напис на власні очі. А як буде Божа воля — і послужити в чудовому храмі.

Усі фото

Михайлівська церква і дзвіниця, с. Туринське
Фото 1965 року
ЮНЕСКО не помилилося з вибором - ославицька група лемківських церкво дійсно унікальна
У храмі теж повне ЮНЕСКО
Богородиця Замилування, ХІХ ст. Одна з храмових святинь
Дзвіниця - геніальний утвір народних майстрів
Ансамбль