«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиВоскресний Октоїх і Загальна Мінея

Служба загальна святам Господнім

Вечірня

На Господи, взиваю… стихири, глас 6.

Господи, Ти, що Божеством усе наповнюєш, заради благости з людиною з’єднався; Ти, єдиний із двох будучи невидимим, вийшовши з Пречистої, став видимим, вигляд же тілесного показуєш, образ (назва свята) Твого; прийшовши на нього, поклоняємось Тобі, Владиці, пізнавши Творця, молимо Тебе: благословенний Ти, Спасе, помилуй нас (двічі).

Господи, неосяжного Твого Провидіння таїни, яка від віку проречена, Ти прийшов дати знамення і, впевнюючи в ньому, показав світові Божественне (назва свята) Твоє, і наповнив усе радістю, і оновив людське єство, спасти бажаючи: благословенний Ти, Боже, помилуй нас (двічі).

Господи, преславне зішестя Твого милосердя; Ти, Який у вишніх живеш в лоні Отчому, неописанно і незбагненно до земних прийшов і став видимим нині; і шануємо свято Твоє (назва свята), щоб визволив нас від пристрастей, заради нього ожививши нас, що померли у гріхах, шануючи Тебе як Владику: благословенний Ти, Спасе, помилуй нас (двічі).

Слава: і нині, глас 8.

Владико Чоловіколюбче, велика Твого Провидіння глибина, з роду в рід благодієш Твоєму творінню, не відступаючи від лона Отчого: як людина плоттю явився Ти на землі, прийшов закликати всіх до покаяння; поклоняємося Тобі як Царю і Богу, бо Ти знищуєш ворогів наших і спасаєш людей Твоїх, особливо тих, що святкують Твоє чесне (назва свята).

Вхід. Прокимен дня.

Паремії три

Виходу читання (24, 12-18).

Сказав Господь Мойсеєві: зійди до Мене на гору і перебувай там; Я дам тобі скрижалі кам’яні з законом і заповідями, які Я написав для навчання людям. І встав Мойсей з Ісусом, слугою своїм, і зійшов на гору Божу; а старійшинам сказав: залишайтеся тут, доки ми не повернемося до вас; ось Аарон і Ор з вами; хто буде мати справу, нехай звертається до них. І піднявся Мойсей на гору, і хмара покрила гору; і слава Господня осінила гору Синай; і хмара вкривала її шість днів, а на сьомий день Господь воззвав до Мойсея з середини хмари. Поява ж слави Господньої була в очах синів Ізраїля немов палюче полум’я на верхівці гори. І ввійшов Мойсей у середину хмари, і зійшов на гору; і був Мойсей на горі сорок днів і сорок ночей.

Второзаконня читання (4, 1-15).

Сказав Мойсей людям: послухай тепер, Ізраїлю, заповіді і рішення, що їх я навчаю вас виконувати, щоб ви жили. Зберігайте і виконуйте, бо це є премудрість ваша і ваш розум перед усіма народами, які чутимуть про ці настанови і скажуть: ці люди мудрі й розумні, цей народ великий; чи є ще такий великий народ, до якого боги його були б такими близькими, як близький до нас Господь Бог наш, коли тільки прикличемо Його? І чи є такий великий народ, у якого були б такі справедливі закони й настанови, як весь закон цей? Тільки пильнуйте і добре бережіть душі свої, і не забувайте про всі діла, які бачили очі ваші, і щоб вони не відходили від сердець ваших в усі дні життя вашого; і передайте це вашим синам і синам ваших синів, про той день, в який ви стали перед Господом Богом у Хориві, коли промовляв до мене Господь: збери до Мене народ у день зібрання, і Я сповіщу йому слова Мої, через які він навчиться боятися Мене в усі дні життя свого на землі і навчить синів своїх. Ви наблизилися і стали під горою, і гора горіла вогнем до самих небес, і були темрява, хмара і морок, і дим. І говорив Господь Бог до вас із полум’я; на горі голос слів Його ви чули, та ніякої постаті не бачили, тільки голос чули. І оголосив вам Завіт Свій, якого повелів вам дотримуватися; а мені заповідав Господь у той час навчити вас закону й настанов, щоб ви виконували їх на землі. Промовляв Господь до вас на горі Хориві із полум’я вогню.

Второзаконня читання (з глав 5 і 6).

Скликав Мойсей весь Ізраїль і промовив до нього: слухай, Ізраїлю, настанови і закони, які я виголошую сьогодні до вух твоїх: вивчай, дотримуйся і виконуй їх. Господь Бог наш уклав з нами завіт на Хориві. Не тільки з нашими отцями уклав Господь завіт цей, але й з нами, що тут сьогодні всі живі. Лицем до лиця говорив Господь на Хориві із полум’я вогню на горі. Я ж стояв між Господом і вами в той час, щоб оголошувати вам слово Господнє: Я Господь, Бог твій, Який вивів тебе із землі Єгипетської, з дому неволі; нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене: бо Я є Господь Бог твій — Бог ревнивий, за провину батьків караю дітей до третього і четвертого роду, тих, що ненавидять мене, і творю милість до тисячного покоління тим, що люблять Мене і заповіді Мої виконують. І коли ви почули голос посеред вогню, і гора горіла полум’ям, то ви всі приступили до мене і промовили: ось Господь Бог наш показав нам Свою славу, і голос Його чули із середовища вогню; в той день ми побачили, що Бог говорив з людиною, і вона залишилася живою; але тепер для чого нам помирати? Бо великий цей вогонь пожере нас; якщо ми ще почуємо голос Господа Бога нашого, то помремо. Чи є така плоть, яка чула б голос Бога живого, що говорив із середини вогню, і залишилася живою? І почув Господь ваші слова, коли ви промовляли до мене, і сказав мені: все, що вони говорили, добре; о, якби серце їхнє було таким, щоб вони боялися Мене і виконували всі заповіді Мої в усі дні, щоб було добре їм і синам їхнім повіки! І промовив до них Мойсей: заповіді, настанови і закони, які заповідав вам Господь Бог, виконуйте, щоб Він був милостивим і продовжилися дні життя вашого на землі. Слухай, Ізраїлю, Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всією силою твоєю; і Його боятимешся, і Йому єдиному будеш служити, і до Нього приєднаєшся, і ім’ям Його будеш клястися, й угодне Йому чинити, щоб добре тобі було.

На стиховні стихири, глас 2

Прийшло просвічення, з’явилася благодать, і визволення настало, світ просвітився: люди, наповнюйтесь радістю.

Стих: Бог від півдня прийде, і Святий від гори переповненої чаші.

Співай, народе вітчизни, хвалу і славу возсилаючи Христу Богу, щиро поспішаючи славити (назва свята) Його.

Стих: Господи, почув я голос Твій і убоявся.

Слово Отче, Яким все сталося, безстрасне і невимовне, єдина іпостась у двох природах, прийшло спасти людство.

Слава: і нині, глас 8.

Господи, бажаючи сповнити все, що повелів від віку, Ти прийняв служителями таїни Твоєї від усього створіння: від ангелів — Гавриїла, від людей — Діву, від небес — зірку, від землі — гору, від пустелі — ясла, від вод — Йордан, в якому знищив Ти беззаконня всіх, Спасе наш, слава Тобі.

Тропар свята. Якщо ні, промовляй тропар, глас 2:

Пречистому Твоєму образу…

Рання

На Бог Господь… тропар той самий (тричі).

Після 1-ї кафизми сідальний, глас 1.

Благодать Твоя, Спасе, вилилася на нас, коли Ти став видимим, неосяжний, і темряву омани погасив; тому в світлі лиця Твого направ стопи наші, щоб, ходячи у заповідях Твоїх, сподобилися Тебе бачити, Світло неприступне.

Слава: і нині, той самий.

Після 2-ї кафизми сідальний, глас 5.

Співбезначальний Син Отцеві, і превічний, і невидимий єством, і невідчутний на дотик; бувши в часі, заради невимовної милости, описаної Твоєї плоті, Ти, Владико, залишив нам величне зображення (назва свята), на спасіння душ наших.

Слава: і нині, той самий.

Величання святу. Після полієлея сідальний, глас 4.

Нема печалі на лиці Адама, бо в Адама зодягнувся Той, Хто його створив, і явив Себе всім подобою його лиця, і до любові закликає побожні зібрання, щоб одностайно оспівувати: слава, Владико Чоловіколюбче, безмежному смиренню Твоєму.

Слава: і нині, той самий.

Ступеневі, 1-й антифон, глас 4.

Прокимен, глас 4:

Господи, в світлі лиця Твого підемо і в ім’я Твоє зрадіємо повіки.

Стих: Побачили всі краї землі спасіння Бога нашого.

Євангеліє свята. Після 50-го псалма стихира, глас 8, написана на стиховні вечора, на Слава: і нині.

Канон, глас 4

Ірмоси (по двічі), тропарі на 12

Пісня 1

Ірмос: Тому, Хто настановив колись Ізраїля, що тікав від рабства фараонового і в пустелі живився, співаємо Визволителю Богу нашому, бо Він прославився.

У знаменний день свята нашого відкриємо уста, люди, і очистимо язик, щоб Божественне явлення (назва свята) Христа Бога нашого світло оспівувати, бо Він прославився.

Світло превічне, виконуючи слова Отця, бажаючи виявити Свою благодать, прийнявши образ раба заради нас, явився образом Божественного (назва свята) Свого, світлом осяваючи нас.

Прийдіть усі, Христове (назва свята) з вірою святкуємо, і духовний спів Божественний приносячи, славимо й одностайно взиваємо: Христос прийшов оновити затьмарене, Йому співаймо, бо Він прославився.

Богородичний: Явлення нині Боговтіленого Різдва воістину пізнали через Тебе, Всечиста; і ті, що прославляють Тебе, сподобилися побачити (назва свята) Сина Твого, Його ж благай спасти нас від усякої біди.

Катавасія свята, якщо ні, співаємо за уставом.

Пісня 3

Ірмос: Не мудрістю, і силою, і багатством хвалимось, але Тобою, Отчою іпостасною мудрістю, Христе: бо нема святого, більшого за Тебе, Чоловіколюбче.

Будучи Владикою за істотою, Ти з’єднався з плоттю раба і став видимим, діючи всіляко для нашого спасіння, Христе, яке нині прославляємо (назва свята) Твоє: бо нема святого, більшого за Тебе, Чоловіколюбче.

Люди Твої, Христе, просвічені вірою в Тебе, Божественне Твоє свято (назва свята) святкують радісно: його ж шануючи, від бід визволяємось, і Царства Небесного сподоби нас, Спасе.

Життя іпостасне нині зазнало смерти плоттю, через яку було виточено життя мертвим, воскресінням Твоїм, Христе, і Твоїм (назва свята), бо життя Подателя Ти дарував нам.

Богородичний: Раніш спасіння з Тебе засяяло у світі плоттю, нині ж вірним через Тебе, Богомати, явилося життя, світлоносне Христове (назва свята) ; його ж ради благай Сина Твого визволити нас від бід і вічної муки.

Сідальний, глас 4.

Молимо Тебе, Владико многомилостивий Спасе, визволи нас від усіх видимих і невидимих ворогів, і від нашестя чужинців, і від усякої недолі, і смутку тих, хто з вірою і любов’ю святкує Божественне (назва свята), його ж ради сподоби нас одержати вічних благ насолоду.

Слава: і нині, той самий.

Пісня 4

Ірмос: Недослідиму Божу раду про Твоє, Вишній, втілення від Діви побачивши, пророк Авакум, взивав: слава силі Твоїй, Господи.

Світлоносне Божественне свято Того, Хто наблизився плоттю до людей, прийшло до новообраного Ізраїля і просвітлює всього світу краї (назва свята) світлом своїм; слава силі Твоїй, Господи.

Слави боговидіння через Твої знамення колись сподобившись, Мойсей засяяв; новий же Ізраїль лицем нині до лиця ясно Тебе, Визволителя, бачить: слава силі Твоїй, Господи.

Дивіться, всі люди, на дивне, духовно нині радійте, Христове оспівуючи (назва свята), Який на землі явився людям на спасіння: слава силі Твоїй, Господи.

Богородичний: Пречиста Богородице, спаси нас, що до Тебе звертаємося і святкуємо Сина Твого Божественне (назва свята), і завжди благай Його, щоб Він дарував нам прощення гріхів.

Пісня 5

Ірмос: Від Світла висічене первородне Світло, Яке у світлі оспівують діла Тебе, Христа, Творця творіння, у світлі Твоєму направ путі наші.

Заплещемо нині руками, і вигукнемо голосом хваління Господу: ось бо Він прийшов і воістину явився, всіх вірних просвічуючи Божественним (назва свята) пречистої Своєї плоті.

Просвітилися нині православних зібрання, єретичні ж зборища осоромилися, бачачи прославленим Христове (назва свята), як тілесним образом Визволитель вознісся.

Прийшло свято, і велика таїна засяяла світові світлом від лиця Господнього, — благовлаштоване свято Божественного (назва свята) Господнього; бо через нього було даровано всім полоненим мир і радість.

Богородичний: Хмари з неба нехай виточують насолоду земним через Твоє заступництво, Пресвята Діво. Змилосердився над світом Син Твій і Бог наш, нині підніс силу християнську: нині спасіння вірним Божественним (назва свята) Своїм дарував.

Пісня 6

Ірмос: Божественне це і всечесне відзначаючи свято, богомудрі, Богоматері заплещемо руками, від Неї народженого Бога славимо.

Засяяло життя мертвим, і світло вже до сліпих прийшло, і для тяжкохворих зцілення відкрилось; і до всіх спасіння наблизилося світлоносним (назва свята) Христовим.

Нехай святкує все розумне, нині бачачи духовне свято Божественного (назва свята), що виточує просвічення тим, хто поклоняється йому.

Господи, побачивши Тебе, небеса сповіщають славу Твою, Ісусе Христе, всіх вірних Твоїх скликають прославляти Божественне (назва свята) Твоє, грядущих до пізнання істинного покаяння.

Богородичний: Божа Мати стала для країн знаменням і відомим спасінням, чиста Діво, світлом Сина Твого чесного (назва свята); Його ж благай спасти нас, що поминаємо Тебе, і визволи від бід і нашестя чужинців молитвами Твоїми.

Потім кондак свята.

Якщо ні, промовляй цей кондак, глас 1:

Невимовне і Божественне Твоє до людей Провидіння знаючи, неописанне Слово Отче, і образ неписаний і Богописаний, переможний, через неложне Твоє втілення, святкуємо Його, цілуючи.

Ікос: Господь, упевнюючи людей в таїні Свого втілення, Сам описується Богомужнім Своїм образом; і первообразне посадив на Отчому престолі для поклоніння безплотних ангелів; подобі ж первообразного і нам дарував поклонятися. Його ж обнімаючи душею і серцем, шануючи його, цілуємо.

Пісня 7

Ірмос: Авраамові колись у Вавилоні юнаки вогонь печі подолали, співаючи, взивали: отців наших Боже, благословенний Ти.

Всяке місто і країна радіють, святкуючи з вірою з новим Сионом. Бо його Цар слави — Христос — прийшов через образ чесного свята Свого (назва свята) і спасає тих, що поклоняються Йому і взивають: отців наших Боже, благословенний Ти.

Богогласних пророків слова, записані в Божественних Писаннях, нині бачимо сповненими через (назва свята) Христове, яке просвічує світ і світлосяйним сяянням спасає тих, що співають: отців наших, Боже, благословенний Ти.

Богородичний: Веселяться разом із земними Небесні Сили, і радіє всіх святих безліч, царі і князі, багаті й убогі святкують. Ось-бо приготував нам просвічення Христос, зображення свята Свого, подобу благодіяння, яке прийняв від Діви.

Пісня 8

Ірмос: У Вавилоні юнаки, Божественною ревністю розпалені, мучителя й полум’я мужньо подолали і посеред вогню, зрошені росою, співали: благословіть, усі діла Господні, Господа.

Довершений єством Бог, і людиною довершеною став Ти, спасаючи воістину обидві Свої властивості, як Бог тілесне заповнюючи Божественним (назва свята), йому ж, поклоняючись, співаємо: благословіть, усі діла Господні, Господа.

Піднеси силу, Боже Слово, тих, хто визнає Тебе, Бога і Людину, і славить (назва свята) Твоє, яким Ти дарував усім вірним життя вічне і зруйнував хитання язичників, що ненавидять Твою Божественну силу.

Світиться новий закон, і Церква прикрашається; бо засяяло світло Божественної Твоєї слави, Христе Боже, світлоподібне Твоє лице явив Ти (назва свята) Твоїм на спасіння людей Твоїх, що Тебе оспівують: благословіть, усі діла Господні, Господа.

Богородичний: Тим, що впали, піднесення, тим, що занепадають духом, радість, заблудлим настановниця, хворим зцілення і всім християнам спасіння; збережи нас, Владичице Богородице, тих, що святкуємо (назва свята) Сина Твого: благай Його, щоб Він позбавив нас від нападу чужинців.

Пісня 9

Ірмос: Різдво Твоє нетлінним явилося, Бог із лона Твого вийшов, як плотоносець явився на землі і з людьми пожив, тому Тебе, Богородице, всі величаємо.

Співаємо пісню подячну Богу, Який благозволив подати нам велике багатство: міцне в боротьбі утвердження через Божественне тіло Своє (назва свята), його ж святкуючи, вірні, Тебе величаємо.

О, вище розуму чуда Твої, Господи, які Ти створив нам, що надіємося на Тебе, бо Ти мав (назва свята), його ж святкуючи, вірні, Тебе величаємо.

О Слово Боже, мудрість, і сила, й образ Отця! О Боже, Якого пізнаємо! Твоє свято (назва свята) сподоби нас радісно святкувати у світлі добрих діл, що духовно звеличують.

Богородичний: Воістину пречиста є висота Твоєї таїни Божої і глибина невимовної премудрости Божої; бо з Тебе невимовно народився Вишній, і невидимий став видимим, плотським Своїм (назва свята); ми ж, вірні, поклоняючись йому, Тебе величаємо.

Світильний: Таїнство велике і для ангелів невимовне, благоволінням Отця і дією Святого Духа здійсненням пророчества звершилося: Слово безпочаткове прийняло початок, як людина від Діви народилося на спасіння світу і на визволення людей.

На Хваліте… стихири, глас 1.

Прийдіть усі, Христове (назва свята) вірно святкуємо і свідомо пісні пропонуємо, виголошуючи Божественне славослів’я, одностайно взиваючи: прийшов Христос — спасіння земним і оновлення (двічі).

Прийдіть, святковими піснями і помислами чистими Христове (назва свята) славимо; Отцю бо і Духу Святому Він рівночесний, заради Свого милосердя Він одягнувся в наше єство, Його ж разом з ангелами невимовно святкуємо.

В кимвалах устами виголосимо і в піснях викликнемо, Христове (назва свята) з’явилося; пророків проречення сповнилися: бо вони говорили про Його явлення у плоті людям, на спасіння наше й оновлення.

Слава: і нині, глас 1.

Прийдіть, люди, святкуємо Христове (назва свята), піднесемо розум і почуття і побачимо Того, Хто від Діви плоть прийняв, сущого Сина, одного й Того Самого Божеством і людиною; тому взиваємо: святий Боже, Отче безначальний, святий кріпкий, Сину втілений, святий безсмертний, Утішителю Душе, Тройце свята, слава Тобі.

Славослів’я велике. І відпуст.

На Літургії

Блаженні… з канону, пісні 3 і 6.

Прокимен: Господи, в світлі лиця Твого підемо і в ім’я Твоє зрадіємо повіки.

Стих: Побачили всі краї землі спасіння Бога нашого.

Апостол до Колосян, зач. 250 (Кол. 1, 12-18).

Браття, дякуючи Богу і Отцю, Який покликав нас до участи у спадщині святих у світлі, визволив нас від влади темряви і ввів у Царство улюбленого Сина Свого, у Якому ми маємо відкуплення Кров’ю Його і прощення гріхів, Який є образ Бога невидимого, народжений раніше всякого створіння; бо Ним створено все, що на небесах і що на землі, видиме і невидиме; чи престоли, чи господства, чи начальства, чи влади, — усе Ним і для Нього створено; і Він є раніш усього, і все Ним стоїть.

І Він є глава тіла Церкви; Він — початок, первісток із мертвих, щоб мати Йому в усьому першість.

Євангеліє від Луки, зач. 48, від половини.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору