Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Успенська церква і дзвіниця, с. Розтоки
Чернівецька область, Путильський р-н, с. Розтоки

Успенська церква та дзвіниця (вижницька група)
1846 (1875, 1898?) рік

У 1898 році церкву прикрасила табличка на честь 50-річчя цісаря Франца-Йосифа. Це й дає підстави деяким дослідникам приурочувати будівництво храму до цісарського ювілею. А от чотиритомник «Пам’яток УРСР» безапеляційно відносить її до середини ХІХ ст.

Все може бути, але то, зрештою, байдуже. Оригінальним чоловіком був той цісар-довгожитель, але розтоцька красуня з’явилася на світ завдяки не йому, а простим гуцульським майстрам, що звели смерековий храм у характерному східногуцульському стилі — з трьома рівновисокими верхами і широким опасанням.

Усередині церкви зберігся іконостас з іконами ХVІІІ — ХІХ ст., а на мальовничому обійсті стоїть дуже мила дзвіниця. Остання наслідує господиню не лише формою бані, а й ядучим пофарбуванням. Та не переймайтеся. Навіть при наявності у когось ідіосинкразії на різкі кольори — його врятують м’які краєвиди буковинської Гуцульщини.

Усі фото

Успенська церква і дзвіниця, с. Розтоки