Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Чернівецька область, Вижницький р-н, с. Виженка

Миколаївська церква (вижницька група)
1921 рік

Попри пізню дату спорудження, церква має всі характерні ознаки вижницької групи гуцульської школи: три повздовжні верхи і «роздутеньку» наву за рахунок двох бічних апсид. Такий план східногуцульських храмів скоріше за все виник під впливом румунських триконхових церков. Очевидно, сучасна Миколаївська церква також наслідувала свою попередницю, але творчо і довільно. Слід зазначити, що одна з найостанніших церков групи вийшла у її творців найелегантнішою у колі посестер.

1848 року в церковну огорожу вбудували каплицю на честь звільнення Буковини із кріпацтва (в написі на стіні каплиці останнє названо «панщиною»). Якби ж гуцули нарешті звільнилися від поганої звички заковувати церкви у бляшаний панцир…

Усі фото