«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиТріодь Постова

Неділя друга Великого посту. І пам’ять святителя і чудотворця Григорія Палами, архиєпископа Фессалонікійського

У суботу на вечірні

Після 103 псалма стихословимо кафизму Блажен муж…

На Господи, взиваю… стихири на 10: з Октоїха 6 і з Тріоді 4, глас 2:

Якими богохвальними піснями оспіваємо ієрарха, славу богослів’я, полум’яно натхненні уста благодаті, чесне пристановище духу, непохитний стовп Церкви, величну красу вселенної, ріку премудрости, світильник світла, ясну зорю, що просвічує творіння?

Якими квітами пісень увінчаємо ієрарха, оборонця благочестя, противника нечестя, теплого захисника віри, великого наставника і вчителя, прекрасну ліру духу, золотосяйний язик, джерело, багате струмками зцілення вірних, великого і предивного Григорія?

Земнородні, якими устами прославимо ієрарха, учителя Церкви, проповідника Божественного світла, небесного поборника Тройці, велику окрасу ченців, прославленого ділами й одкровеннями, фессалонікійську похвалу, громадянина небес, що живе разом з мироточивим божественним і предивним Димитрієм?

Слава… глас 6:

Преподобний, преблаженний, святійший отче, пастирю добрий і учениче Архипастиря Христа, що поклав душу за овець, сам і нині, отче наш, богоносний Григорію, благай у молитвах своїх дарувати нам велику милість.

І нині…

Богородичний догматик гласу.

На стиховні стихири з Октоїха.

Слава… глас 8:

Жива мова твоя в навчанні відгукується у вухах сердечних, душі лінивих оживляє; боговіщаними словами твоїми твориться ліствиця, що піднімає від землі до Бога. Тому, Григорію — чудо Фессалії, не переставай молитися Христу, щоб просвітив Божественним світлом тих, що шанують тебе.

І нині…

Богородичний: Неневісна Діво, що несказанно Бога зачала плоттю, Мати Бога Вишнього, прийми благання рабів Твоїх, Всенепорочна, подаючи всім очищення від гріхів. Нині, наші моління приймаючи, молися за спасіння душ наших.

Нині відпускаєш… Трисвяте… Тропар Богородице Діво… (тричі).

На ранній

На Бог Господь… тропар воскресний (двічі).

Православ’я світильнику, утвердження Церкви й учителю, ченців прикрасо, богослів’я поборнику непереможний, Григорію чудотворче, фессалонікійська похвало, проповіднику благодаті, завжди молися за спасіння душ наших.

І нині…

Богородичний, глас той самий: Ти, що ради нас із Діви народився і розп’яття перетерпів, смертю смерть подолав і як Бог показав воскресіння, не зневаж тих, кого рукою Своєю створив; вияви чоловіколюбство Твоє, Милостивий, вислухай Матір Твою Богородицю, що молиться за нас, і спаси, Спасе наш, людей безнадійних.

Кафизми. Непорочні. Ступеневі гласу. Прокимен. Євангеліє (чергове).

Воскресіння Христове бачивши… Псалом 50. Слава… Покаяння двері відкрий мені…

Канон
Воскресний на 4, Тріоді на 4, святого — на 6, глас 8:

Пісня 1

Ірмос: Фараона з колісницями чудотворний жезл Мойсеїв колись потопив, навхрест ударивши й розділивши море; Ізраїля ж спас — втікача, пішоходця, що співав пісню Богові.

Приспів: Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

Сприйнявши голос блудного, з теплими сльозами до Тебе, Отця всіх і Бога, припадаємо, взиваючи: згрішили ми, від Тебе віддалившись, і блуду служили, прийми наше покаяння.

Зневаживши своє божественне призначення, що його Ти дарував мені, Слове, і заради мене став людиною, я люто осудив себе служити свиням, гріховним сквернам, але пощади мене, Спасе, милосердям Твоїм.

Як колись блудного, що повернувся, Владико Господи, прийми і мене, що на колінах припадаю, і, руками обнявши, подай мені ознаки Твого спасіння і знову перетвори мене, Чоловіколюбче, з наймита на сина Твого.

Богородичний: Через Тебе, Богорадувана, людська природа сподобилася Богоявлення, бо Ти, Діво, стала єдиною посередницею між Богом і людьми; тому Тебе, Матір Божу, всі достойно славимо.

Інший канон святому, глас 4

Ірмос: Відкрию уста мої і наповняться духом, і слово промовлю до Цариці Матері, і, світло радіючи, прославлю Її чудеса.

Приспів: Святителю отче Григорію, моли Бога за нас.

Ритори божественні, богослови надзвичайні й провідники боговіщані, прийдіть, зійдіться разом, щоб прославити достойно богонатхненного божественного Григорія.

Хай буде прославлений мною великий Григорій, стовп віри, оборонець Церкви, найславніший пастир фессалонікійський, істинна краса ієраршого чину.

З дитинства бажав ти кращого життя і з юнацтва полюбив ти, отче, найвищу мудрість, подібним за чеснотами й однодумцем став ти, отче Григорію, тезоіменитцю твоєму.

Богородичний: Будь мені, Пренепорочна, дорогою життя, що веде мене до Божественних осель, спокусився я і до прірви злоби зійшов, виведи мене з неї заступництвом Твоїм.

Катавасія: Відкрию уста мої…

Пісня 3

Ірмос: Небесного кола Верхотворче, Господи, і Церкви Зиждителю, утверди мене в любові Твоїй; Ти найвище бажання, вірних утвердження, єдиний Чоловіколюбче.

Убоявся діл моїх, і далекого відходу, і розтраченого Твого багатства, яке я змарнував у блудних прагненнях; у покаянні взиваю до Тебе, Отця і Бога мого: згрішив я, спаси мене.

Згрішивши на землі, я убоявся неба, бо чим тоді виправдаюсь на суді, коли всі діла мої постануть перед праведним судом Твоїм, Слове.

Темні і скверні помисли охоплювали мене, коли я, блудний, далеко відійшов від Тебе, Спасе; нині ж взиваю до Тебе: згрішив я, згрішив, спаси мене, що усердно вдаюся до Твого милосердя.

Богородичний: Обожилося, Діво, Адамове єство: з утроби Твоєї Бог тілом народився. Ним же ми визволені від давнього засудження, обманені колись надією обоження.

Інший ірмос: Богородице, Живоносне й достатнє джерело співців, що урочисто Тебе прославляють, духовно укріпи і в Божественній Твоїй славі вінців слави сподоби.

Зберігаючи струмки божественних твоїх повчань, ми позбавляємось усяких підступів злочестивих і розбиваємо всі їхні полки твоїми священними творами, Григорію.

Безумні мудрування злочестивих зруйнував ти, блаженний, маючи в серці премудрість Божу іпостасну, якою блискавично розбив ти їхню гнилу велич.

Умертвивши всяке любострастя тлінного тіла, ти, премудрий, постом оживив пориви душі твоєї і показав її божественним органом богослів’я.

Богородичний: В зарозумілості й сваволі я палко полюбив ганебне і розпусне життя, але божественною любов’ю укріпи мене молитвами Твоїми, Діво Богоневісна.

Кондак, глас 4: Нині час подвигу настав, при дверях Суд, встаньмо ж, постячись, і принесімо сльози розчулення, милостинями, взиваючи: згрішили ми більше, ніж піску морського, але прости, Сотворителю всіх, щоб прийняти нам нетлінні вінці.

Сідальний, глас 4: Оману злочестивих спалив ти, премудрий Григорію, віру православну добре роз’яснив і світ просвітив. Тому звитяжним переможцем, твердинею Церкви, істинним ієрархом став ти; не переставай молитися Христу, щоб спастися усім нам.

Слава… той самий.

І нині…

Богородичний: Скоро прийми, Владичице, моління наші і принеси їх Синові Твоєму і Богу, Пренепорочна, знищи напасті злочестивих неправдомовців, усмири підступи, зруйнуй зухвальство озброєних безбожників проти рабів Твоїх, Пречиста.

Пісня 4

Ірмос: Ти моя кріпость, Господи, Ти моя і сила, Ти мій Бог, Ти моя радість, що не залишив лона Отчого і нашу убогість відвідав; тому з пророком Аввакумом взиваю до Тебе: слава силі Твоїй, Чоловіколюбче.

Відкинувши багатство повелінь отців моїх, яке Ти дарував мені, я розтратив його в похотях і став убогим на божественні дари, окаянний. Тому не принизь мого покаяння зі сповіданням, Владико Господи.

Боголіпно Ти прийняв мою убогість і мене, що колись далеко відступив від Тебе; Ти Собою для Себе присвоюєш і освячуєш мене для радости, Чоловіколюбче. Божественне тіло Твоє, Слове, є визволенням моїм, яке дає радість.

Нехай безперервними сльозами назавжди позбудемося вічної муки, приготованої Богом для лукавих духів; як блудний, взиваємо; згрішили перед Тобою,

Отче, але прийми нас усіх, що припадаємо до Твоєї милости.

Богородичний: Безпочаткове з Отцем і Духом Слово надприродно народжується від безмужної Діви. Воно перебувало, бо було, і знову перебуває в тому, що від нас прийняло, тому один Син є у двох єствах, зберігаючи обидві природи.

Інший ірмос: Незбагненну Божу волю про Твоє, Всевишній, народження від Діви передбачаючи, пророк Аввакум взивав: слава силі Твоїй, Господи.

Відкривши уста свої, отче премудрий, проповідував ти Божественну премудрість, якої повсякчас навчався у серці своєму, і суєтного Варлаама немудрим і безумним показав єси.

Зійшов ти, найсолодший, у землю, як сонце, за законом єства, але ранком засяєш із Христом, сонцем невечірнім, піклуючись про всіх молитвами твоїми.

Благодать виявила тебе, блаженний Божий, як похвалу і велике утвердження православних, доброго пастиря, другого богослова і невсипущого охоронителя стада.

Богородичний: Відкрий мені вуха душевні, Мати Божа, бо Ти породила Зцілителя, Який відкрив колись вуха глухому, і сподоби слухати й виконувати Божественні повеління.

Пісня 5

Ірмос: Навіщо відкинув мене від лиця Твого, Світло незаходиме? Темрява ворожа покрила мене, окаянного; але наверни мене і до світла заповідей Твоїх путі мої направ, молюся.

Багатства й божественних дарів позбувся я і в чужу країну прийшов; будучи голодним, насичувався їжею тварин; але Ти, Отче Благий, давньою славою і блаженством мене вдовольни, милосердя Твого ради.

Прийнявши помисел блудного, що у блуді життя прожив, припадімо до Милостивого Отця несумнівною вірою і скорботним серцем, щоб прийняти відпущення гріхів.

Не барись, душе моя, в далекій країні перебуваючи, але скоро поспішай Богові й Отцю сповідатися, щоб прийняти прощення за все зле, що вчинила, життя змарнувавши.

Богородичний: Знаємо Тебе, Пречиста Діво, як світлу хмару, що несе Сонце Правди, Яке в Тобі носиться, відганяючи безумство ідольської темряви й істинним розумом просвічуючи.

Інший ірмос: Здивувалось усе Божественній славі Твоїй: Ти бо, нетлінна Діво, носила в утробі Бога всіх і породила превічного Сина, подаючи мир усім, що Тебе прославляють.

Серпом слів і священних творів твоїх посік ти єресі колючі й облудні паростки куколю, а посіяв благочестиві зерна православ’я, священноначальнику Григорію.

Проповіді і чесні твори твої, премудрий Григорію, для тих, що до тебе припадають, то роса небесна, мед з-під каменя, хліб ангельський, життя, пожива, пиття, солодощі, насолода і джерело живої води.

Земля і море визнають тебе спільним учителем, священною твердинею православ’я, істинним зброєсховищем божественних догматів, премудрим богословом священним, співжителем і співпричасннком апостолів і з ними єдиноправним.

Богородичний: Струмками розчулення омий скверну серця мого, непорочна Діво, і даруй мені таїнство покаяння священними молитвами Твоїми до Щедрого Бога, Якого Ти несказанно породила.

Пісня 6

Ірмос: Молитву проллю до Господа і Йому звіщу печалі мої; злом бо сповнилася душа моя, і життя моє до пекла наблизилось; і молюся, як Іона: від тління, Боже, мене визволи.

Наймолодшим був я сином Твоїм і багатство Твоє марно розтратив, віддалившись до грішного життя, і благ Твоїх позбувся, Чоловіколюбче; нині приходжу до Тебе, Отця і Бога мого, і прошу прощення.

У жорстоких поневіряннях я опинився і був приреченим пасти свиней, бо розтратив своє багатство, яким Ти милостиво без вагань обдарував мене, і став зовсім нагим; але Ти, як Бог мій, змилосердься.

Не маю я, блудний, сміливости глянути і побачити безмірну висоту і назватися сином Твоїм, Чоловіколюбче, бо згрішив я проти неба, але ущедри мене задарма з безмірної Твоєї милости.

Богородичний: Невимовне Твоє Різдво і неописанний образ Різдва Твого, Діво, бо незбагненно Бога народжуєш, дівство непорочне зберігаючи. Тому всі ми Тебе, істинну Богородицю, достойно славимо.

Інший ірмос: Божественне це і всечесне справляючи свято Богоматері, прийдіть, богомудрі, руками заплещемо, народженого Нею Бога прославимо.

Словами, повеліннями і гострим розумом премудрого царя і твоїм, Григорію, розвіялися суєтна зухваліть і слова безумного Варлаама.

Божественну ліру духу, трубу, що правдиво проповідує Божественні тайни, фессалонікійського архиєрея, учителя богослів’я піснями вшануймо.

Колишній провідник людей, ти, богомудрий отче Григорію, як стовп вогненний, ворогів віри попалив, розум же вірних просвітив.

Богородичний: Будь мені, всечиста Владичице, спокоєм і пристановищем утіхи, що приводить до тихого Божественного пристановища, бурю пристрастей моїх втихомиривши.

Кондак святому, глас 8: Тебе, священний і Божественний органе премудрости і ясну трубу богослів’я, одностайно прославляємо, Григорію Богопроповідниче. Ти ж, отче, як розум, що стоїть перед Найвищим Розумом, до Нього розум наш направ, щоб ми взивали: радуйся, проповідниче благодаті.

Ікос: Ангелом невимовно явився ти на землі, сповіщаючи Божественне людям: маючи бо людський розум і плоть, ти здивував нас безплотним гласом і взивати до тебе, богопроповіднику, навчав нас так: радуйся, бо тобою була розігнана темрява; радуйся, через тебе зійшло світло; радуйся, нествореного Божества ангеле; радуйся, створеного й безумного воістину викривателю; радуйся, бо висоту, на яку неможливо піднятися, ти Божественним єством назвав; радуйся, бо глибину, яку неможливо бачити, ти назвав дійством; радуйся, бо ти славу Божу добре проповідував; радуйся, бо ти думки злодіїв відкинув; радуйся, світильнику, що показав сонце; радуйся, чаше, що подає пиття божественне, радуйся, бо тобою істина засяяла; радуйся, бо тобою неправда затьмарилась; радуйся, проповіднику благодаті.

Пісня 7

Ірмос: Юнаки, що з Юдеї прийшли, колись у Вавилоні вірою в Тройцю полум’я в печі перемогли, співаючи: отців наших Боже, благословен єси.

Не маю сміливости назватися сином Твоїм, Отче Чоловіколюбче, молюся: прийми мене, як одного з наймитів Твоїх, і не зневаж мене, що взиваю до Тебе: Боже отців наших, благословен єси.

Осквернивши першим житейським вчинком життя, погубивши першу чистоту, припадімо до єдиного Отця і Бога нашого, щоб щирим покаянням заслужити спасіння.

Жорстокий той власник, на якого засуджений був працювати я, окаянний; а голод, який я терплю, свиней доглядаючи, сильний і нестерпний, але, звертаючись до Тебе, Спасе, прошу: помилуй мене.

Богородичний: Омертвіле єство оживила єси, Єдина Богородице Діво, Життя породивши. Тому Тебе, що Бога отців наших плоттю народила, ми, вірні, визнаємо нашим спасінням.

Інший ірмос: Не поклонилися тварі замість Творця побожні юнаки, але, вогненну погрозу сміливо зневаживши, радувалися, співаючи: преславний Господи, Боже отців, благословен єси.

З проповідей і писаних творів твоїх, Григорію, вірні навчаються одкровення Божого й наповнюються духовною Божою премудрістю і проповідують несотворенну благодать і діла Божі.

Наче камінь превеликий ти, ієрарше, меч і стріли злочестивих скрушив і гордість Варлаамову й усяку силу єретицьку, як плетиво павутиння, розточив єси.

Утвердилася твоїми проповідями і догматами віра благочестивих, Григорію, а зухвалість єресі зникла і нищення православ’я припинилось, і сила злочестивих ослабла.

Богородичний: Воістину визнаючи Тебе струменями джерела, ми, виснажені муками хвороб, черпаємо спасіння і Божественні струмені й визнаємо: благословен плід утроби Твоєї, Всечиста.

Пісня 8

Ірмос: Семикратно піч халдейський мучитель для побожних отроків у люті розпалив і, побачивши, що вони спасенні Силою Вищою, до Творця й Визволителя став взивати: отроки, благословляйте, священики, оспівуйте, — люди, прославляйте по всі віки.

Багатство безмірного і великого милосердя Твого, Владико, ми, що увірували в Тебе, знаємо, тому всі ревно припадаємо до Тебе разом із блудним: прийми нас, грішних, що до Тебе взиваємо, бо нема гріха, що переміг би Твоє чоловіколюбство, Щедрий.

Ради милосердя Твого Ти смирив Себе, наблизившись до синів Твоїх, що згрішили. Сам бо, Чоловіколюбче, зустрів грішних і цілуєш, і спасіння даруєш. Коли ж хто і низько впаде, Ти, Милостивий, як Чоловіколюбець, не гніваєшся.

Найстрашніший суд зустріне мене, о Владико; чому ж я, бачачи Тебе, Чоловіколюбця і незлобивого, не припадаю до Тебе, взиваючи голосом блудного, а в лінощах життя проводжу? Ти ж будь милостивим до мене і звільни мене від осуду ради мого покаяння, Щедрий.

Троїчний: Не трьох богів славимо, а єдине Божество у трьох Іпостасях воістину визнаємо: Отця неродженого, Сина від Отця родженого, і Святого Духа, Який від Отця походить, Бога єдиного в трьох Іпостасях, Який як Бог істинний прославляється.

Богородичний: Пренепорочна, пристановище спасіння, Твоєю молитвою визволи від многих напастей мене, що в бурі скорбот потопаю, і, від всього цього врятувавши, спаси мене, щоб я достойно славив Тебе, теплу заступницю Богородицю, по всі віки.

Інший ірмос: Юнаків побожних у печі спасло Різдво Богородиці, тоді провішене, а нині здійснене; воно весь світ спонукає співати: всі творіння, хваліть Господа і прославляйте повіки.

Ти, що служиш тепер перед престолом Всещедрого, як богословам подібний і з ними єдинонравний, всемудрий Григорію, фессалонікійський предстоятелю, красо ієрархів, ти світло оздобився ієрархічною славою і тепер Богу служиш.

Знаючи чистоту твоїх думок, Бог раніш народження і раніш зачаття ясно сповістив благовірному побожному царю, що ти будеш для Церкви непереможним поборником; тому з дотриманням усіх правил ти був помазаний миром архиєрейства.

Перемагається явно і будує зібрання Полікіндіна рукою твоєю і мудрими твоїми словами, преславний Григорію, фессалонікійський предстоятелю; і, як щезає дим, так щезає гниле зборище перед твоїм громогласним і богословним словом.

Богородичний: Людське єство, обтяжене стражданнями, все оновилось і освятилося Словом Божим, Яке в Тобі, Діво, виявило крайню благість; тому, спасенні Тобою, прославляємо Тебе по всі віки.

Пісня 9

Ірмос: Жахнулося небо, і кінці землі здивувалися, як то — Бог явився людям тілесно, і утроба Твоя стала просторішою небес; тому Тебе, Богородице, ангелів і людей чиноначальства величають.

Радістю і веселістю наповни нині спраглу по Тобі мою душу, бо ради мене заколений був Твій Агнець; блудного мене прийми і померлого поверни до життя і в божественну одежу спасіння, в нетління мене одягни.

Душі, віддалені від Бога і божественних дарів позбавлені, прийдіть і покаяння блудного наслідуйте, взиваючи: Отче благий, що на небесах, згрішили ми всі перед Тобою, очисти і спаси нас, що прибігаємо до Твоєї милости.

Ти, що маєш багатство милосердя, не погордуй мною, Господи, Господи, бо я многими пристрастями багатство розтратив; нині припадаю до Тебе і кличу голосом блудного: згрішив перед Тобою, спаси мене з Твоєї милости.

Богородичний: Ти пристановище спасіння, і наставниця, і заступниця для мене, раба Твого; молитвами Твоїми до Бога, милосердна Владичице, нехай звільнюся від усіх лихих звинувачень, бо я з любов’ю всю надію на Тебе покладаю і вірою Тебе величаю.

Інший ірмос: Всякий, на землі народжений, нехай звеселиться, Духом просвічений: нехай зрадіє безплотних ангелів собор, шануючи священне торжество Богоматері, і заспіває: радуйся, найславніша Богородице, Пречиста Приснодіво.

Був ти, Григорію, дзеркалом Божим, яке зберегло чистим образ; над плотськими пристрастями ти мужньо поставив володарем розум, який сприйняв ти за подобою, і став найсвітлішим домом Святої Тройці.

Цар благочестивий свідчить, що ти, сповнений Божественного Духа, мов на крилах, високо підносився і Йому допомагав перемогти шаленого в безумстві Варлаама, який говорив неправдиво про славу Божу, і ти переміг його праведно.

Ти, преславний, весь сповнений високою премудрістю, світло людям засвітив, догмати православ’я впорядкував любов’ю до великої мудрости, божественний страх в утробі зачав і повчання духовні породив, премудрий.

Богородичний: Пісню подяки ми, вірні, однодушно приносимо Тобі, Богородице: Ти бо зруйнувала наше давнє прокляття, і через Тебе всі ми приймаємо божественне благословення — спасіння, просвіту, милість і радість вічну.

Екзапостиларій воскресний.

Слава…

Святому: Радуйся, отців похвало, уста богословів, оселе мовчання, доме премудрости, учителів славо, глибино слова; радуйся, органе діяння, досконала прозорливосте і цілителю людських недуг; радуйся, храме духу, і померлий, і живий, отче.

І нині…

Богородичний гласу.

На Хваліте… стихири воскресні 5 і Тріоді 3.

Глас 1: Блаженне життя на світі проживши, нині в соборі блаженних ти радуєшся спільно з ними і, як лагідний, живеш серед лагідних на землі, ієрарше

Григорію; збагачуєшся ж від Бога благодаттю чудес, яку подаєш тим, що шанують тебе.

Стих: Уста праведного промовляють премудрість, і язик його сповіщає правду (Пс. 36, 30).

Догмати православ’я насадив ти, блаженний, відсікаючи терня нечестя, і насіння віри добре примножив, зрошуючи проповідями твоїми, і, як добрий хлібороб, стократний врожай Богу приніс.

Стих: Слухайте це, всі народи. Почуйте всі, хто живе на світі (Пс. 48, 1-2).

Світлість твого непорочного життя, блаженний, здивувала ангелів і людей собори, бо ти добровільно явив себе непохитним страдником і посником, ієрархом, достойним служителем Божим і другом ближніх.

Стих, глас 6: Воскресни, Господи, Боже мій, нехай піднесеться рука Твоя, не забудь убогих Твоїх до кінця (Пс. 9, 33).

Самогласний, глас 6: Тим, що в темряві гріхів ходять, Ти світло засвітив, Христе, під час посту; покажи нам сповнений духовними пахощами день страждань Твоїх, щоб ми співали Тобі: воскресни, Боже, помилуй нас.

Слава… знову той самий.

І нині…

Преблагословенна єси, Богородице Діво…

Славослів’я велике, єктенії і відпуст.

Час перший.

На Літургії

Прокимен, глас 5: Ти, Господи, збережеш нас і захистиш нас від роду цього і повік (Пс. 11, 8).

Стих: Спаси мене, Господи, бо не стало праведного (Пс. 11, 1-2).

Прокимен святого, глас 1: Уста мої промовлятимуть премудрість, і помисли серця мого — розум (Пс. 48, 4).

Апостол: Євр. 1, 10-14; 2, 1-3, зач. 304.

Євангеліє: Мк. 11, 1-12, зач. 7.

І святому — Апостол: Євр. 7, 26 — 8, 2, зач. 318.

Євангеліє: Ін. 10, 9-16, зач. 36.

Причасний: Хваліть Господа з небес…

В неділю на вечірні

На Господи, взиваю… стихів 10 і співаємо стихири покаянні 4 і Тріоді 3.

Глас 8: Без числа згрішив я проти Тебе і чекаю безлічі мук: скреготу зубів, плачу безнадійного, пекла вогненного, темряви і тартару; найсправедливіший Судде, дай мені сльози, з якими я знайшов би відпущення і прощення моїх злих діл; постячи, взиваю до Тебе: Владико Христе, змилуйся наді мною ради великої і багатої милости.

Мене, що заблукав у горах лютих злочинів, знайди, Слове, і до Себе поклич, лукаві звички розуму мого далеко відганяючи; померлого мене знову оживи і постом очисти мене, що, безперестанно плачучи, кличу і промовляю: Владико Христе, змилуйся наді мною ради великої і багатої милости.

Інша стихира, глас той самий:

Почавши третій тиждень посту, прославмо, вірні, Чесну Тройцю; продовження посту радісно проходячи, зів’яливши тілесні пристрасті в душах наших, квіти божественні пожнемо, сплівши вінки начальниці днів, щоб, носячи їх, всім прославляти Христа як Переможця.

Також із Мінеї 3.

Слава: і нині. Богородичний.

Вхід. Світло тихе…

Прокимен великий, глас 8: Не відверни лиця Твого…

Стихири на стиховні, глас 8:

Владу батьківську відкинувши, непостійним розумом з безглуздими грішними помислами пожив, все своє життя блудно змарнував я, окаянний; позбавлений їжі, що укріплює серце, насичувався пристрастями, що тимчасово ожиряють: але, Отче благий, не зачиняй переді мною Твого чоловіколюбного серця, а, відкривши, прийми мене, як блудного сина, і спаси мене.

Мученичий: Мученики Господні, ви кожне місце освячуєте і всяку недугу зціляєте, благаємо вас, і нині моліться, щоб визволити душі наші з ворожих сітей.

Слава: і нині.

Богородичний, глас той самий:

Небесні сили оспівують Тебе, Благодатна, Мати неневісна, і ми прославляємо незбагненне Різдво Твоє; Богородице, молися за спасіння душ наших.

2 відгуки
to «Неділя друга Великого посту. І пам’ять святителя і чудотворця Григорія Палами, архиєпископа Фессалонікійського»
  1. ієр.Олег :

    Неділя друга Великого посту. І пам’ять святителя і чудотворця Григорія Палами, архиєпископа Фессалонікійського
    На Раній:
    У каноні замість «Пісня 6» написано «Пісня 5».


  2. Ганна :

    Дякуємо, виправили.


Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору