«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиТріодь Квітна

У вівторок 4-го тижня після Пасхи

На вечірні

Початок звичайний, і кафизма рядова.

На Господи, взиваю… ставимо стихів 6 і співаємо стихири 3, повторюючи першу, глас 4:

Настало переполовення днів, від спасительного Воскресіння до Божественної П’ятдесятниці, і обидва свята світяться радістю, і обидва з’єднуються напередодні славного Владичного Вознесіння.

Почув і звеселився Сион від благовістя Христового Воскресіння: вірні ж його сини зраділи, побачивши його, омиваючи Духом скверну Христовбивства: годується торжество обох — радісне переполовення.

Наближається Божественного Духа на всіх щедре виливання, як написано; наперед узаконене проповідує переполовення після Христової смерти, і погребіння, і воскресіння — показує явлення Утішителя, Якого істинно обіцяв Христос послати Своїм ученикам.

Слава: і нині, глас 6:

Свято переполовинилося Твого, Христе, воскресіння і пришестя Божественного Твого Святого Духа; зійшовшись ми оспівуємо чудес Твоїх таїнства; в них пошли нам велику милість.

Вхід. Прокимен дня. Три паремії.

Пророцтва Михеєвого читання (Мих. 4, 2-3; 6, 1-5; 8).

Так говорить Господь: від Сиону вийде закон, і слово Господнє — з Єрусалима. І буде Він судити многі народи, і викриє многі племена у віддалених країнах; бо всі народи ходять, кожен в ім’я свого бога; а ми будемо ходити в ім’я Господа Бога нашого на віки віків. Так говорить Господь Вседержитель: встань, судись перед горами, і пагорби нехай чують голос твій! Слухайте, гори, суд Господній, і ви, тверді основи землі: бо у Господа суд з народом Своїм, і з Ізраїлем у Нього тяжба. Народе Мій! Що зробив Я тобі і чим тебе засмутив? Відповідай Мені. Я вивів тебе із землі Єгипетської і визволив тебе із дому рабства, і послав перед тобою Мойсея, Аарона і Маріам. Народе Мій! Згадай, що замишляли проти тебе супротивники. Хто сповістив тобі? О людино! Сказано тобі, що є добро, і чого вимагає від тебе Господь: діяти за правдою, любити діла милосердя і смиренномудро ходити перед Богом твоїм: бо всемогутністю прославиться Господь, і буде пасти отару Свою в мирі, аж до краю землі.

Пророцтва Ісаї читання (Іс. 55,1–13).

Так говорить Господь: всі спраглі, йдіть до води, навіть і ви, що не маєте срібла, йдіть, купуйте, їжте і пийте; йдіть, купуйте без срібла і без плати вино й молоко. Навіщо будете витрачати срібло на те, що не є хлібом, і працю вашу — на те, що не насичує? Послухайте Мене уважно і споживайте добро, і нехай насолоджується душа ваша ситістю. Прихиліть вухо ваше і прийдіть до Мене, послухайте, і житиме душа ваша; і дам вам завіт вічний, незмінні милості, обіцяні Давиду. Ось, Я дав його свідком для народів, вождем і наставником людей. Ось, ти покличеш народ, якого ти не знав; і люди, які тебе не знали, поспішатимуть до тебе, ради Господа Бога твого і ради Святого Ізраїлевого, бо Він прославив тебе. Шукайте Господа, поки можна знайти Його, кличте Його, поки Він близько! Нехай полишить нечестивий путь свою і беззаконник — помисли свої. І нехай навернеться до Господа, і Він помилує його, і до Бога нашого — бо Він Многомилостивий. Мої думки — не ваші думки, і ваші путі — не Мої путі. — говорить Господь. Але як небо вище землі, так путі Мої вищі за путі ваші, і думки Мої виші за думки ваші. Як дощ і сніг падають з неба і назад не повертаються, але напоюють землю, щоб вона родила і вирощувала та давала насіння тому, хто сіє, і хліб тому, хто їсть, так і слово Моє, що виходить з уст Моїх, — воно не повертається до Мене марним, але чинить те, що Я хочу, і звершує те, для чого Я послав його. Отже, ви вийдете веселими і будете проваджені з миром; гори і пагорби будуть співати перед вами пісню, і всі дерева в полі рукоплескатимуть вам. Замість терну виросте кипарис; замість кропиви виросте мирт; і це буде на славу Господню, на знамення вічне, яке ніколи не буде знищене.

Притч читання (Притч. 9, 1–11).

Премудрість збудувала собі дім, витесала сім стовпів його, заколола жертву, розвела вино і приготувала у себе трапезу; послала слуг своїх, проголосити з пагорбів міста: хто нерозумний, звертайся сюди! А бідним розумом вона сказала: ідіть, їжте хліб мій і пийте вино, розбавлене мною; полиште нерозумне, та живіть, і ходіть дорогою розуму. Хто повчає кощунника, той наживе собі безслав’я, а хто викриває нечестивого, — чинить собі пляму. Не викривай кощунника, щоб він не зненавидів Тебе; викривай мудрого, і він полюбить тебе; давай повчання мудрому, і він буде ще мудрішим; навчи праведника, і він примножить знання. Початок премудрости — страх Господній, і пізнання Святого — розум; тому що через мене примножаться дні твої, і додасться тобі років життя. (Сину мій!), якщо ти мудрий, то ти мудрий для себе (і для ближніх твоїх); і якщо насмішник, то один потерпиш. Жінка нерозсудлива, щебетлива, невіглас і нерозумна сідає біля дверей свого дому на стільці, на підвищених місцях міста, щоб закликати тих, що йдуть дорогою, які ходять прямими своїми путями; хто нерозумний, звертайся сюди! І бідному розумом вона говорить: вода крадена солодка, і прихований хліб смачніший! І він не знає, що там мерці, і що закликані нею — в глибинах пекла. (Але ти втікай, не зволікаючи на місці, і не зупиняй погляду на ній; бо таким чином ти обійдеш воду чужу. Від води чужої віддаляйся, і з джерела чужого не пий, щоб пожити довгий час, і щоб додалося тобі років життя).

Потім єктенія: Промовмо всі… і виголос. Далі: Сподоби, Господи… Після: Доповнимо вечірню молитву…

На стиховні стихири самогласні, глас 1. Іоана-ченця:

Настало П’ятдесятниці днів переполовення, коли Христос виявив невидиму Божественну силу, піднявши словом розслабленого з його постелі і, славно показавши чудо над створеним тілом, дарував людям вічне життя і велику милість.

Стих: Пом’яни зібрання Твоє, яке Ти придбав спочатку.

До храму прийшов Ти, Премудрість Божа, у переполовення свята, навчаючи і викриваючи непокірних юдеїв, фарисеїв і книжників, і сміливо звернувся до них: спраглий нехай іде до Мене, і п’є воду живу, і не буде мати спраги повік: і, хто вірує Моїй благості, ріки вічного життя потечуть із його лона. О благість і милосердя Твоє, Христе Боже наш, слава Тобі.

Глас 2.

Стих: Бог же, Цар наш раніше віків, сотворив спасіння посеред землі.

Коли настало переполовення свята, прийшов Ісус до храму і, навчаючи непокірних юдеїв, говорив: спраглий нехай гряде до Мене, і п’є воду живу й вічну, і не буде мати спраги повік. Хто вірує в Мене, ріки потечуть із його лона, і буде мати світло життя.

Слава: і нині, глас 8:

Коли переполовинилося свято, Ти, повчав, Спасе; юдеї ж говорили: як Цей знає Писання, не навчаючись? Не розуміючи, що Ти є Премудрість, що створила світ, слава Тобі.

Далі: Нині відпускаєш… по: Отче наш…

Тропар, глас 8: У переполовення свята, спраглу душу мою напої водами, всіх бо, Спасе, закликав Ти: спраглий нехай гряде до Мене і нехай п’є, Джерело життя нашого, Христе Боже, слава Тобі.

Потім священик: Премудрість. І відпуст за звичаєм. На повечір’ї співаємо стихири рядового святого, і канон. Кондак свята. На полуношниці після 1-го Трисвятого тропар свята. Після 2-го Трисвятого кондак свята. Потім: Господи, помилуй (12 разів). І відпуст. Молитви заупокійної: Пом’яни, Господи, в надії життя вічного… не промовляємо.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору