Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви
Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Фундаменти церкви Дмитрівського монастиря
Київська область, м. Київ, територія Михайлівського Золотоверхого монастиря

Фундаменти церкви Дмитрівського монастиря (київська школа)
1060-ті рр.

До відновлення Михайлівського Золотоверхого монастиря про Дмитрівську обитель було відомо лише із літописів та патериків. Її заснував старший син благовірного князя Ярослава Ізяслав (у хрещенні Димитрій).

Та при розкопках 1990-х років на північ від підвалин Михайлівського собору було виявлено фрагменти фундаментів давнішої споруди. Її ідентифікували як другий храм (усього було три) Дмитрівського монастиря. Дослідники припускають, що цей храм також називався Михайлівським. Тож тепер маємо ще одну давньоруську пам’ятку, на яку можна поглянути власними очима крізь скло павільйону, зведеного над рештками храму.

Постає питання: а куди подівся головний собор Дмитрівського монастиря? Відповідь може здивувати: судячи зі знайденої при розкопках смальти та шиферних плит ХІ ст., він стояв на місці нинішнього Михайлівського собору. Тож можливо, що останній було споруджено не з нуля, а тільки перебудувано на початку ХІІ ст. за Ізяслава Святополковича (у хрещенні Михайла).
Що ж, в усі часи ктитори прагнуть оптимізувати кошторис будівництва.

Усі фото

Фундаменти церкви Дмитрівського монастиря