Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа
Вінницька область, Шаргородський р-н, с. Слобода-Шаргородська

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (центральна група)
1750 рік

Різдвобогородична церква має архаїчні квадратні зруби. Про що це говорить? Та ні про що. Захотілося майстру і громаді звести таку церкву, без особливих витребеньок, — і край.

Минуло 250 років. Наспів час ремонту храму. Та після нього вишукана центральна баня, — барокова, з ковніром, перетворилася на неспівмірну з розмірами верху «цибулину». Про що це говорить? Та ні про що. Ну нема у деяких майстрів та замовників смаку, — і край.

P.S. А взагалі церква у Слободі-Шаргородській дуже гарна. Всередині також. І навіть прибудована до бабинця у часи історизму дзвіниця має цілком український вигляд.

Усі фото

Церква з північного сходу
Церква Різдва Богородиці, с. Слобода-Шаргородська
Панорама Слободи-Шаргородської - фактичного передмістя славного міста Шаргорода. Наша героїня - ліворуч