Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Рівненська область, Гощанський р-н, с. Бабин

Церква св. Іоана Богослова (СЄ)
1836 рік

Церкву збудовано переважно панським коштом — до благочестивої справи долучилася княгиня Олександра Радзивіл. Втім, це недостеменно. Але хоч би хто виявився фундатором церкви — він (вона) молодець. Адже храм у його творців вийшов дуже вдалим, хоча й дещо анахронічним: у 1836 році так вже ніхто не будував. Отже, виходить, що церква у Бабині — чи не найпізніша представниця барокового стилю в Україні. Ну, майже барокового, оскільки котрфорси і високі вікна-ілюмінатори уводять уяву іще глибше углиб віків… Хтозна, які ремінісценції володіли архітектором… І все ж ми не записуємо храм у розділ історизму — можливо, завдяки надто елегантному народно-бароковому дерев’яному верху.

Будете їхати трасою Київ — Рівне — заверніть до Бабина, не пошкодуєте.

Усі фото

Художнє фото