Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа
Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Успенська церква, с. Кисляк
Вінницька область, Гайсинський р-н, с. Кисляк

Успенська церква (центральна група)
1709 рік

Успенська церква у Кисляку, хоч і поставлена над самим битим шляхом, чомусь малознана. А повинна б бути знаменитою: і рік народження, і чисті лаконічні обриси (прибудови 1840 року око автоматично відсікає), і мальовничість місцини — все промовляє за неї. Єдине але — немає центральної бані. Ну той що, невже у нас бракує уяви? Ось вона, здіймається в небо, не по-подільському кремезна, а по-наддніпрянському струнка… (далі…)

Михайлівська церква, смт. Дашів
Вінницька область, Іллінецький р-н, смт. Дашів, вул. Кірова,1 (куток Старий Дашів)

Михайлівська церква (центральна група)
1764 рік

Село Старий Дашів, де була зведена Михайлівська церква, свого часу належало до Кальницького козацького полку. Пізніше ця територія увійшла до Липовецького повіту Київської губернії — до речі, разом із Зарубинцями, звідки прибула до Пирогова наша знаменита П’ятницька церква. Можливо, цей останній факт і послужив останньою краплею, що подвигла нас на такий «революційний» крок — записати Михайлівську церкву у ряди наддніпрянців. Чому революційний? А тому, що в усіх відомих нам друкованих і електронних згадках про цей славетний храм його зараховують виключно до подільської народної школи.(далі…)