Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Рівненська область, Гощанський р-н, с. Бабин

Церква св. Іоана Богослова (СЄ)
1836 рік

Церкву збудовано переважно панським коштом — до благочестивої справи долучилася княгиня Олександра Радзивіл. Втім, це недостеменно. Але хоч би хто виявився фундатором церкви — він (вона) молодець. Адже храм у його творців вийшов дуже вдалим, хоча й дещо анахронічним: у 1836 році так вже ніхто не будував.(далі…)

Рівненська область, Острозький р-н, с. Країв

Покровська церква (К, СЄ)
1739 рік

Церква у Краєві після останнього ремонту вкрилася недоречною «шубою», проте це не завадило нам зачаруватися скромною волинською красунею. Розгледіли ми не лише досконалі форми тридільного храму, а і його ліплене, щиро-народне барокове оздоблення. Дуже шкода, що брак часу не дозволив потрапити усередину, оскільки там напевне зберігаються непересічні духовні скарби.(далі…)

Рівненська область, Рівненський р-н, с. Гориньград-Перший

Троїцька церква (СЄ)
1812 – 1816 рр.

Храм споруджено коштом князя Гаврила Святополк-Четвертинського, представника давнього українського шляхетського роду, який виводить свій початок аж від Рюриковичів. За стилістикою церква однозначно барокова, але це вже здеградоване бароко…(далі…)

Рівненська область, Рівненський р-н, с. Городок

Церква Перенесення мощів святителя Миколая із Мір Лікійських у Барі (СЄ)
1740 рік

Довгі роки Миколаївський храм був архітектурною домінантою мальовничого острова, що омивається тихими водами річки Усті. Але у ХХІ ст. він став не таким помітним, оскільки поруч виросли два великі храми новітнього монастиря. Ви спитаєте, навіщо було потрібно таке широкомасштабне будівництво?(далі…)

Рівненська область, Рівненський р-н, с. Милостів

Троїцька церква та дзвіниця (СЄ)
1717 рік

Попри наш благочестивий звичай подавати муровані дзвіниці окремим об’єктом, в Милостові ми відступаємо від правила. Тутешня типова аркова дзвіничка, по-перше, не являє із себе нічого особливого, а, по-друге, надто добре ансамблює зі своєю «господинею».(далі…)

Рівненська область, Рівненський р-н, с. Тайкури

Покровська церква (К, СЄ)
1731 рік

Церква у Тайкурах — дуже оригінальна як на загал УЦА. Хоча в ній панують волинська монументальність і приземкуватість, але проглядається і щось лівобережне, виявлене в хрещатому плані і «незалежних» одне від одного верхах. Хто ж в цьому винен — зодчі чи фундатор такої архітектурної несподіванки?(далі…)

Рівненська область, Рівненський р-н, с. Хотин

Ганнозачатіївська церква (СЄ)
1769 рік

Типова для Волині барокова церква вирізняється гарно знайденими пропорціями і, як пишуть профі, «вдалою компоновкою мас». На жаль, на відміну від «мас», у нас із Ганнозачатіївською красунею не склалося. (далі…)