Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви
Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Волинська область, Володимир-Волинський р-н, м. Володимир-Волинський, вул. Василівська 30

Василівська церква (галицька і полоцько-смоленська школа?)
Кін. ХІІІ – поч. ХІV ст. (злам ХІІ – ХІІІ ст. ?)

Оригінальна церква-ротонда — творіння геніального зодчого — не має прямих аналогій в усій світовій архітектурі. У плані вона являє дивовижну восьмипелюсткову квітку-октоконх, причому із пелюстками кількох видів.(далі…)

Волинська область, м. Володимир-Волинський, вул. Соборна, 25

Успенський (Мстиславів) собор (чернігівська школа)
1156 – 1160 рр.

На старому городищі древнього міста, наче з-під землі, виростає Успенський собор, сповнений неймовірної величі та сили. Біля нього не складно зрозуміти, чому котрийсь угорський король, побачивши в тому часі Володимир, захоплено вигукнув: «Такого граду не знайти і в німецьких краях!».(далі…)

Волинська область, м. Луцьк, вул. Кафедральна 1А (Луцький замок)

Церква св. Іоана Богослова (чернігівська або полоцько-смоленська школа)
1175 – 1180 рр.

Про луцьку церкву св. апостола і євангеліста Іоана Богослова непогано написано у Вікіпедії. Тож їй і перше слово (у нашій редакції).

«Храм постав у дерев’яному дитинці Луцька за часів правління Ярослава Ізяславовича. Первісно це була квадратна у плані, одноапсидна, одноверха, чотиристовпна висока будівля з невеликою прибудованою каплицею.(далі…)