Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Сумська область, Путивльський р-н, м. Путивль, вул. Сеймська ,1/1

Надбрамна дзвіниця Мовчанського монастиря
1700

Григорій Логвин у своїй вікопомній книзі «По Україні» (1968 р.) звертає на надбрамну дзвіницю Мовчанського монастиря окрему увагу. Найбільше  — на цікаве протиставлення важкого нижнього ярусу і легкого верхнього: барокового, з яскравою полив’яною керамікою та вишуканою за абрисом покрівлею. Та нинішній відвідувач уздрить протилежні речі: московське шатро на д спорудою і якісь веселенькі вставки із незрозумілого матеріалу на місці давнього декору.

Ось вона, радянська деукраїнізація і МПешна «денацифікація» в дії. І так воно, на превеликий жаль, триває донині по всій Україні… Тож чи не пора нарешті розпочати дерусифікацію нашої прекрасної архітектури?

Усі фото