Іконостас Онуфріївської церкви — чи не найперший твір Сосенка у монументальному релігійному малярстві. І він (іконостас) у нього (Сосенка) завдався щонайліпше. На жаль, ми не маємо детальних світлин, аби підкріпити наше твердження наочно, тож просимо довіри заочної. Різьбярські роботи на зразок так званого краснопущанського іконостасу виконали безіменні ченці-василіани. Слід зазначити, що значну частину коштів на виготовлення такого розкішного витвору ікономалярства і сницарства виділив особисто митрополит Андрій Шептицький. І то, очевидно, неспроста: у 1896- 99 рр. цей превелебний муж був ігуменом Онуфріївського монастиря.

Щира дяка і вічная пам’ять усім, хто долучився до цього маловідомого на теренах Великої України шедевру УМа!

Усі фото