Запроектував будинок для родини Михайла Грушевського відомий київський архітектор Брадтман, оздобив у дусі українського модерну Кричевський. Проте для кардинальної зміни «обличчя» великого шестиповерхового «ящика» вишуканих цегляних і майолікових прикрас виявилося дещо замало. Відтак дослідники суголосні в тому, що споруда на Микільсько-Ботанічній не стала видатним шедевром УАМу.
Недовгим був вік будинку Грушевських. Муравйовські орди у 1918- му розстріляли прикметну будівлю із гармат, звісно, аж ніяк через естетичні недоліки. Втім, про цю печальну сторінку українського буття написано багато і докладно…
Тож зазначимо лише те, що окрім квартири Михайла Грушевського в пожежі загинула й квартира самого Кричевського із унікальною колекцією килимів та інших предметів народного ужитку, зібраних Василем Григоровичем протягом десятків років. Загинули й сотні його власних робіт… За кілька років обгорілий остов будинку розібрали, аби ніщо не нагадувало нащадкам про славні роки національно-визвольних змагань. Та дарма старалися: ми усе пам’ятаємо…