Стилістично будинок у Руденківці дуже близький до гончарної майстерні в Опішні. Останню ж, як відомо, приписують гончару Юркові Лебищаку та Василеві Кричевському (хоча метр в жодному листі чи документі про неї не згадував). Втім, усім добре відома скромність автора Полтавського земства. Відтак з огляду на всі обставини нашого маленького новосанжарського відкриття, ми без особливих тортур сумління приписуємо авторство руденківської пам’ятки саме Кричевському.

Стосовно призначення будинку і років будівництва дякуємо п. Артему Хазанову за надану інформацію зі «Зводу пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Новосанжарський район», стаття №361 :

«Адміністративний будинок (архітект.) Розташований у центрі села. Побудований у 1904 — 1905 рр. як приміщення для адміністрації Руденківського млина та їдальня для робітників цього підприємства. У післявоєнні роки належав Новосанжарському хлібоприймальному підприємству й використовувався як профспілковий клуб. Стиль — український модерн. Пам’ятка потребує вивчення. В.О.Мокляк» .

Справді потребує. Та поки п. Мокляк її вивчає, вона й зруйнуватися може. І все ж, попри ритуальну контору, що нині працює в кількох кімнатах майже покинутого будинку, віримо в його щасливе майбутнє.
Хай живе УАМ!

Усі фото