Ми не станемо змагатися у красномовстві з галицькими дослідниками і журналістами, які прекрасно оспівали життєвий шлях і подвиг Юліана Буцманюка, видатного іконописця і художника — Митця з великої літери. А ще — січового стрільця, борця за державність і свободу України.

Ми просто запрошуємо усіх до стародавньої Жовкви, де у стінах древнього (ХVІІ ст.), хоч і значно перебудованого Василіянського монастиря на вас чекає справжнє диво — вітражі і стінописи у стилі українського модерну. Люб’язні ченці радо відчинять храм, а далі ви й незчуєтеся, як летять години. Тільки ж не забудьте зайти до Богородичної каплиці, сполученої із собором: саме в ній юний Буцманюк уперше злетів на небачені висоти духу.

І повірте, жодні світлини не передають того сердечного молитовного палання, що охоплює кожну живу людину при спогляданні жовківського творіння геніального галичанина.

Усі фото