Про цей чудовий витвір відомо дуже мало. Автори невстановлені, дата гіпотетична, первісний власник невідомий. Стилістика оздоблення і форма хреста типова для УМа. Проте хоч це й заманливо, припускати авторство Василя Кричевського ми не станемо, попри те, що останній створив як мінімум два подібні проекти хрестів (щоправда, надгробних). Єдина прив’язка — видряпані на звороті майже УМівським шрифтом цифри «1919–1942». Це дати першого і другого відродження Української автокефальної Православної Церкви (УАПЦ) — Церкви-мучениці, репресованої і розстріляної у буремних 1920-х—1940-х роках.

Радує те, що хрест, куплений на базарі вже у ХХІ ст., був подарований відомому київському священику, одному із зачинателів третього відродження (1989 р.) тої ж героїчної Церкви.

Усі фото