БібліотекаМолитвиМолитви за Україну та її захисникiв

Правило за душевний мир у час лихолiття

Молитва оптинських старцiв

Отче, дай менi з душевним спокоєм зустрiти все, що принесе менi цей день. Дай менi цiлком вiддатися волi Твоїй святiй. У всякий час цього дня, у всьому настав i пiдтримай мене. Якi б я не одержав звiстки протягом дня, навчи мене сприйняти їх iз спокiйною душею i твердим упевненням, що на все свята воля Твоя. В усiх словах i справах моїх керуй моїми думками й почуттями. В усiх несподiваних випадках не дай менi забути, що все Ти послав. Навчи мене щиро й розумно обходитися з кожною людиною, нiкого не соромлячи й не засмучуючи. Отче, дай менi сили знести втому прийдешнього дня та всi подiї сьогодення. Керуй моєю волею i навчи мене молитися, вiрити, надiятись, терпiти, прощати й любити. Амiнь.

Молитва митрополита Фiларета (Дроздова)

Господи! Не знаю, чого просити в Тебе. Ти один знаєш, що менi потрiбно. Ти любиш мене бiльше, нiж я вмiю любити себе. Отче! Дай рабовi Твоєму те, чого я сам просити не вмiю. Не смiю просити анi хреста, анi втiхи. Тiльки стою перед Тобою — серце моє вiдкрите. Ти бачиш потреби, яких я не бачу. Подивись i вчини зi мною з милости Своєї. Уразь i зцiли, скинь i пiдведи мене. Благоговiю i змовкаю перед святою Твоєю волею i незбагненними для мене Твоїми присудами. Приношу себе в жертву Тобi. Вiддаюся Тобi. Немає в мене бажань, окрiм бажання виконати волю Твою. Навчи мене молитися. Сам у менi молись. Амiнь.

Псалом 69

Боже, на помiч менi прийди, Господи, поспiши допомогти менi. Нехай постидяться й осоромляться тi, що шукають душi моєї. Нехай вiдступлять осоромленими тi, що шукають загибелi моєї. Нехай бiжать назад тi, що кажуть менi: «Добре, добре!» Але нехай зрадуються i звеселяться тi, що шукають Тебе, Боже. I тi, що люблять спасiння Твоє, нехай завжди кажуть: «Великий Господь!» А я немiчний i вбогий: Боже, допоможи менi. Ти — Помiч моя i Спаситель мiй. Господи, не забарись.

Слава Отцю, i Сину, i Святому Духовi, i нинi, i повсякчас, i на вiки вiкiв. Амiнь.