БібліотекаМолитви

Молитви для найменших

Молитва — це дихання духовне, духовна їжа, без якої немає справжнього життя. Отже, дуже важливо батькам змалку привчити дитину до молитви — молитви не формальної, а живої, щирої, сердечної. Такою може бути для дитини коротка молитва, яку дитя може повторювати якнайчастіше і, таким чином, навчитися перебувати завжди з Богом, під Його могутнім захистом і опікою.

Уранці та ввечері
Слава Тобі, Боже. Слава Тобі, Боже. Слава Тобі, Боже.
Боже, дякую Тобі.
Боже, поможи мені.
Боже, благослови мене.
Ангеле-Охоронителю, моли Бога за мене.
Святий (ім’я якого носить дитина), моли Бога за мене.
Боже, спаси і помилуй мою маму, тата, сестричку (назвати всіх своїх рідних і близьких).
Мати Божа, спаси нас.
Всі святі, моліть Бога за нас.

Ці та попередні молитви промовляти протягом дня
Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Господи, помилуй мене.
Мати Божа, бережи мене.
Пресвята Богородице, спаси нас.

У дні свят особливо шанованих святих
Святий (ім’я), моли Бога за нас.

Перед їжею, перед виходом із дому, перед кожною справою
Господи, благослови.

(Батькам обов’язково хрестити дитину, яка виходить із дому, і навчити її хреститися перед виходом з оселі).

Після їжі, по завершенні кожної справи і просто якнайчастіше
Дякую Тобі, Боже.

Коли щось не виходить або потрібна Божа допомога
Боже, поможи мені.

Дітки від трьох років чудово запам’ятовують віршики-молитви. Ось кілька прикладів:

Молитва ранішня
Дякую Тобі, Боже, що дав мені щасливо цю ніч переночувати,
дай же, Господи, щасливо цей день переднювати:
Тебе, Бога нашого, хвалити і не грішити. Амінь.

Молитва до Ангела-Охоронителя
Ангелику мій, охоронцю мій!
Завжди біля мене стій.
Рано, ввечір, вдень, вночі
будь мені до помочі:
свічечкою присвіти,
а крилами захисти.

Наш народ склав для дітей багато благочестивих молитовок, що привчають їх прикликати на поміч ім’я Господнє. Одну з таких фольклорних молитовок перед сном, що особливо подобається дітям, пропонуємо Вашій увазі:

Чисте місце піді мною, Сам Христос наді мною. Сам Ісус в головах, а Пречиста у ногах, ангели Христові по боках — храніть душу й тіло до півночі, досвіту, аж до кінця віку. Амінь.

2 відгуки
to «Молитви для найменших»
  1. галина сказав:

Господи Иисус исцели мою мамочку Валентину дочь Дарину и меня. Слава Иисусу. Аминь

• протоієрей Андрій Власенко сказав:

Будемо молитися разом з Вами. І не забудьте про головні ліки — Святе Причастя. Дуже добре під час хвороби пити свячену воду, споживати артос (хліб, освячений на Пасху) тощо