БібліотекаМолитвиМолитовник ЗА СПОЧИЛИХ

Чин літії, що звершує мирянин за спочилого

Молитися на цвинтарі та вдома у дні народження й кончини спочилого, у будь які інші дні за бажанням

Вступні молитви, «Господи, помилуй» (12 разів), «Слава… і нині…», «Прийдіть, поклонімось».

Псалом 90

Хто живе надією на Всевишнього, той під покровою Бога Небесного оселиться. Каже він до Господа: «Ти моє пристановище і захист мій, Бог мій, і я надіюся на Тебе». Він спасе тебе від сітки ловця і від пошести згубної. Плечима Своїми Він захистить тебе, і під тінню крил Його ти надійно спочиватимеш. Обороною тобі буде правда Його. Не побоїшся страху вночі, ані стріли, що летить удень. Ані пошести, що діє в темряві, ані напасти духа зла опівдні. Впаде коло тебе тисяча, і десять тисяч праворуч тебе, але до тебе не наблизиться. Тільки очима твоїми будеш дивитися і помсту над беззаконними бачити. Бо ти сказав: «Господь — надія моя», і Всевишнього ти обрав за оборонця собі. Отже, не прийде до тебе лихо, і пошесть не наблизиться до оселі твоєї. Бо Він ангелам Своїм звелить, щоб охороняли тебе на всіх стежках твоїх. На руках вони понесуть тебе, щоб нога твоя не спіткнулася об камінь. На гаспида й василиска ти наступатимеш і потопчеш лева й змія. Бо скаже Господь: «За те, що він надію поклав на Мене, Я визволю його і захищу його, бо він знає ім’я Моє. Буде кликати Мене, Я почую його; буду з ним у скрутний час, визволю його і прославлю його. Довгим життям обдарую його і дам йому спасіння Моє».

Слава… і нині… Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі).

Тропарі, гл. 4

З духами спочилих праведників душу раба Твого, Спасе, упокой і прийми його до блаженного життя Твого, Чоловіколюбче.

В оселях Твоїх, Господи, де всі святі Твої спочивають, упокой і душу раба Твого, бо Ти Єдиний Чоловіколюбець.

Слава… Ти єси Бог, що зійшов до пекла і розбив кайдани закованих, Сам і душу раба Твого упокой.

I нині… Єдина Чиста і Непорочна Діво, що Бога без сімени породила, молися за спасіння душі його.

Зо святими упокой, Христе, душу раба Твого, де немає недуги, ні смутку, ані зітхання, але вічне життя.

Сам Один єси Безсмертний, що створив і впорядкував людину, ми ж земні, і з землі створені, і в ту ж землю повернемось. Бо так Ти звелів, мій Сотворителю, і сказав мені: «Земля єси, і в землю повернешся». Туди ж і всі ми, люди, підемо, з надгробним риданням співаючи пісню: «Алилуя, алилуя, алилуя».

Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без істління Бога Слово породила, дійсну Богородицю Тебе величаємо.

Слава… і нині… Господи, помилуй (тричі), благослови.

Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас. Амінь.

У блаженнім успінні вічний спокій подай, Господи, спочилому рабові Твоєму (ім’я) і сотвори йому вічную пам’ять.

Вічная пам’ять (тричі).

Душа його у блаженстві перебуватиме і пам’ять його із роду в рід.

(Від Великодня до Вознесіння замість «Вічная пам’ять» співаємо тричі «Христос воскрес із мертвих…»).

1 відгук
to «Чин літії, що звершує мирянин за спочилого»
  1. Ліна сказав:

Поясніть будь ласка що означають ці слова, як їх розуміти : «Тільки очима твоїми будеш дивитися і помсту над беззаконними бачити.»?