«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаКниги, брошуриЖиття і діяльність святих нашої землі Руси-України прославлених

Преподобний Ілля Муромець, Печерський

(Бл. 1188)

Ілля Муромець, преподобний чудотворець Печерський відбував подвиг чернецтва в другій половині XII ст. Прізвисько Муромець дало підставу деяким історикам стверджувати, що він походив із Мурома. Можливо, це прізвище йому було дане пізніше з огляду на те саме ім’я, що мав Ілля Муромець, герой билин. Деякі прикмети цього світського героя навіть приписували преподобному Іллі. В «Православній богословській енциклопедії» (т. V, с. 861) преподобного названо «Ілля Чоботок». Упокоївся близько 1188 р. Мощі знаходяться в Ближніх печерах. В акафісті всім Печерським преподобним сказано: «Радуйся, Ілле, бо за подвиги стриманості й безстрашності ти в благодать зодягнувся». Пам’ять преподобного Іллі Муромця вшановується 1 січня (19 грудня за ст. ст.).

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Сторінки

Важливе

Останні відгуки

Канали RSS

Нагору