БібліотекаКниги, брошуриЖиття і діяльність святих нашої землі Руси-України прославлених

Преподобний Євфимій, схимник Печерський

(XIV ст.)

Преподобний Євфимій жив у Печерському монастирі в XIV ст. Де і коли він народився, хто його батьки — невідомо. Євфимій був дуже побожним ченцем і мало говорив. Коли прийняв схиму в Печерському монастирі, уже ні з ким не говорив. На його устах була тільки одна молитва. Варену їжу не споживав. А. Каленофойський, український письменник XVI ст., оповідав про ремінний хрест преподобного Євфимія, від благословення яким недужі одержувати зцілення. Упокоївся в монастирі. Його мощі знаходяться в Дальніх печерах. В акафісті всім Печерським преподобним про нього сказано: «Радуйся, Євфй-мію, бо через піст і велике славослів’я Богу ти райськими солодощами наситився, з ангелами співаєш». Пам’ять преподобного Єфимія вшановується 2 лютого (20 січня за ст. ст.).