Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Київська область, м. Київ, вул. Покровська 6

Дзвіниця церкви Миколи Доброго (К, ЕК)
1716 (1781, 1822) рік

В житії дзвіниці церкви Миколи Доброго є три етапи. Побудував її невідомий російський зодчий, але вже за два роки вона капітально погоріла. У 1781 році її відбудували за проектом Івана Григоровича-Барського, але вона знову погоріла у жахливій пожежі 1811 року. І лише тоді, вже за проектом Андрія Меленського, на початку 1820-х вона набула остаточниого вигляду. Хоча ні, теж не остаточного: у 1960-х її капітально реконструювали, відновивиши зворушливу галерейку з колонками коринфського ордеру. Ось чому в образі доброї і поблажливої до архітектурних забаганок дзвіниці так тісно сплелися не лише російські та українські стильові ознаки, а й чисто радянські уявлення про дружбу народів.

Шкода, звичайно, що саму церкву Миколи Доброго так і не відбудували. Проте втішмося: дзвіниця свідчить про неї з усією щирістю своєї еклектики.

Усі фото