Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Київська область, м. Київ, вул. Покровська, 7

Дзвіниця Покровської церкви (К, ЕК)
Друга пол. ХVІІІ ст., 1831 р.

Архітектор Іван Григорович-Барський

Власне від Григоровича-Барського і ХVІІІ ст. у дзвіниці лишився тільки перший ярус. Другий ярус початково був дерев’яним і зник у вогні страшної пожежі 1811 року. Його відбудову завершили аж через 20 років, звісно, у стилі класицизму. Та попри стильовий різнобій Григорій Логвин визнав дзвіницю Покровської церкви одним із кращих творінь славетного зодчого.

Наприкінці 1980-х —  на початку 1990-х дзвіниці судилося відіграти визначну роль у відродженні нації. Саме тут містився Український культурний фонд і студія звукозапису «Кобза», чия праця не гірше за дзвони кликала приспану Україну до боротьби за волю й долю.

Усі фото