Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д)
Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Житомирська область, Романівський р-н, с. Годиха

Успенська церква
1947 – 2018 рр.

Церква згоріла 21 травня 2018 року. А була вона щиро-народною, збудованою побожними селянами із підручних матеріалів у страшні часи третього голодомору 1946-1947 рр. Під час наших відвідин Годихи навесні 2016 року ми спіткали святиню в цілому доглянутою, хоча й не без присмаку запустіння. Під одним з карнизів нашу увагу привернули дошки із давнішими, явно церковними розписами. Очевидно, будівничі використали рештки давнішого, зруйнованого (ймовірно у 1930-х) безбожниками сільського храму.

Усередину церкви ми тоді не потрапили, відтак не знаємо, які скарби із церковного начиння знищило полум’я: пожежа сталася глупої ночі і навряд чи щось вціліло.

Тож дивіться на наші світлини (чи не єдині світлини церкви у світовому павутинні) і моліться до Головного Митця і Архітектора за нашу бідну, зболену і занедбану духовну спадщину. На людей надії немає…

Усі фото