Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Тернопільська область, Збаразький р-н, с. Колодне

Михайлівська церква
1858 рік ?

Церква у Колодному — нетипова й загадкова. Тому й сумніваються дослідники у її віці. Не схожа пам’ятка ні на подільські, ні на волинські, ані на галицькі храми. Найбільше вона була б подібна до церков поліської школи (київської групи), якби не майже наддніпрянський верх. Є відомості, що її перебудував котрийсь панок із церкви ХVІІІ ст., але це не достеменно. Поруч із храмом стоїть типова подільська дзвіниця, що точно належить до ХVІІІ ст., але це аж ніяк не доказ давності церкви. Підтвердити чи спростувати всі припущення можна було завдяки інтер’єрові (який ми не бачили ні власновіч, ні в інтернеті), але й про нього пишуть як про потинькований вже наприкінці ХІХ ст. Тому нам лишається записати Михайлівську церкву в історизм і просто милуватися її блакитною шалівкою, гармонійним обрисом і чудовим церковним гаєм.

Усі фото