Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Житомирська область, Ружинський р-н, с. Трубіївка

Михайлівська церква
1842 рік

Михайлівська церква — кузина П’ятницької церкви із недалекого Заріччя. Хранцузьке слівце ужито навмисне, щоб підкреслити петербурзьке походження проекту. Одначе ця провінціалка не обділена й місцевим шармом. При чому тут важить не так присутність, як відсутність певних ознак. Адже у церкви немає ані портиків з колонками, ані пілястр, ані фарби на стінах (принаймні, так було на 2009 рік). У тому ж часі хтось почав фарбувати її в національні жовто-блакитні тони, але покинув справу на чверть дороги. Ось так вам, європейські та інші клясики — знайте наших!

Усі фото