Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Рівненська область, Володимирецький р-н, с. Городець

Миколаївська церква
1839 рік

Наявність фланкуючих башт на західному фасаді церкви свідчить радше про католицькі впливи, ніж про гетьманське бароко тощо. Саме таке планувальне рішення мають деякі костели не тільки Західної, а й Центральної України. Але решта храму — цілком православна, монументально-волинська і народно-класицистична (подібна церква, але без башт, збудована у Великих Межирічах на тій же Рівненщині). Ще більш православними є волинські барокові ікони в інтер’єрі пам’ятки, які перейшли до нинішньої святині у спадок із її попередниці.

Тож милуймося чудовим храмом і окремо дякуймо Богові за збережені скарби української церковної культури.

Усі фото