Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Волинська область, Володимир-Волинський р-н, с. Зимне, (Зимненський монастир)

Трапезна церква св. Юліанії Ольшанської Зимненського монастиря (Б)
ХVІІ (ХVІ?) ст.

Первісна назва трапезної церкви древнього Зимненського монастиря невідома, так само, як і точна дата її спорудження. Нинішню присвяту храм отримав лише у 1991 році. Натомість відомо, що у ХVІІІ ст. уніати перебудували святиню під келії, розібравши при цьому вівтарну апсиду. Після вигнання греко-католиків, тобто вже у ХІХ ст., колишню церкву з якогось дива почали називати «теремом князя Володимира», переносячи таким чином її будівництво у глиб віків. Уявно первісний вигляд споруді повернули протягом «реставрації» 1975 — 1990 рр. Відтак на сьогодні церква являє собою багатошарову євроремонтовану скриньку, в якій від початкової будівлі лишилися хіба фрагменти стін.

Усі фото