Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Львівська область, м. Львів, вул. Варшавська, 38 (Клепарів)

Андріївська церква
1926 – 1932 рр.
Архітектор Сергій Тимошенко Художник Антон Манастирський

Справи у Андріївської церкви рухалися неквапом. Замислили її будівництво ще у 1910-му, та через політичні буревії вона постала до служби аж за чверть століття: освятили святиню щойно у 1936 році. Та, очевидно, така затримка пішла і їй, і усім шанувальникам УАМу на користь.

Бо будувати храм запросили одого з найвизначніших українських зодчих першої половини ХХ ст. — Сергія Прокоповича Тимошенка, який емігрував із захопленої більшовицькою ордою Великої України за Збруч — до міжвоєнної підпольської Волині й Галичини. І то дарма, що Андріївська церква у Львові подібна до інших мурованих храмів автора —  у Ясининичах (Рівненщина) та у Бориславі (Львівщина): кожна з них має своє яскраве обличчя.

Іконостас церкви на початку 1930-х створив також один з найвизначніших українських митців-ікономалярів — Антон Манастирський. І ця творча злука (схід і захід разом) дала блискучий результат.

Будете у Львові — завітайте до району Клепарів. Не пошкодуєте!

Усі фото