Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа
Київська область, Києво-Святошинський р-н, смт. Боярка вул. І. Франка 4

Іконостас південного приділу Михайлівської церкви
Поч. ХVІІІ ст.

У 2018 році у нас трапилася несподівана радість від несподіваної знахідки у Боярці. Тут, у єпархіальній Михайлівській церкві 1900 року віднайшовся справжній шедевр українського бароко — фрагменти іконостасу початку ХVІІІ століття. Звідки він там узявся, «господарі» із Московського Патріархату не відають. Тож нам лишається припустити, що в нинішній храм він потрапив із дерев’яної церкви-попередниці. З огляду на те, що в цьому районі містечка було аж три старих дерев’яних церкви, приписані до КПЛ і знищених іще за царату, така версія видається найбільш вірогідною. Та й судячи з іконографії та манери виконання кількох збережених ікон (дуже схожих на ікони Михайлівської церкви із недалекої Дорогинки) над ними працювали майстри лаврської школи іконопису.

Тож оцініть наше нове відкриття і можете не дякувати!

Усі фото