Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Церква св. Іоана Богослова, с. Штунь
Волинська область, Любомльський р-н, с. Штунь

Церква св. Іоана Богослова та дзвіниця (СЄ)
1777 рік

Штунівську святиню спорудила та сама артіль, що працювала у Кисилині (див. відповіду статтю нашого каталогу). Сумнівів бути не може: збігається навіть рік будівництва — очевидно, зодчі були вельми вправними і меткими хлопцями. Подібні церкви і за планом та оздобленням. Щоправда, бані прикрашені по-різному — але ж хіба в епоху українського бароко могло бути інакше? Фантазія била через верх! Тим-то обидві церкви все одно виглядають достоту як рідні сестри. Точніше, виглядали, бо у 2011-му році у Штуні трапилася біда: знайшлися гроші на євроремонт…

Та попри таку прикрість ми ще неодмінно приїдемо до непоказного села: храм і сплюндрований — все ж храм. Не кажучи про прекрасні чудотворні ікони, які, маємо надію, нікому не спаде на думку «європеїзувати».

Усі фото

Церква св. Іоана Богослова, с. Штунь
Південно-західний ракурс
Південний фасад
Дзвіниця, ровесниця храму
А ось і ординці-ремонтинці наспіли...
І чому тепер ніхто не опирається варварам? Невже наш народ остаточно втратив естетичне чуття? Не хочемо в це вірити!