Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Миколаївський собор, м. Могилів-Подільський
Вінницька область, Могилів-Подільський р-н, м. Могилів-Подільський, Соборна площа, 4

Миколаївський собор (К)
1754 рік

Дивні діла Твої, Господи: храм споруджено коштом болгарської, молдавської та грецької громад міста, а виглядає достоту українським. Але це не тому, що українці когось там пригнобили, як це робили з українською архітектурою російські імперіалісти. Тут відіграли свою ролю маленькі архітектурні хитрощі. Попри три нави церква виглядає народно-тридільною (бо бічні нави одноярусні). Має місце і маленький нахил стін масивних верхів церкви — ще одна питома ознака вітчизняного зодчества. Подейкують, що й одвірок замурованих західних дверей собору (якого ми, на жаль, не бачили) також волає про свою національну приналежність. А закріпляють патріотичне враження вмуровані в огорожу традиційні надгробні хрести, як це заведено на Поділлі. І це світле враження не здатні пересилити навіть депресивні тони настінних розписів храму, виконаних у недавні часи.
Знайте наших!

Усі фото

Миколаївський собор, м. Могилів-Подільський
Північний фасад - найбільш український
У наві, південна стіна
Склепіння нави
Автентичне віконце у наві
Бастіон вівтаря
Хто тут спочиває - прочитати важко
Царство Небесне усім спочилим могилівцям!