Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Київська область, Переяслав-Хмельницький р-н, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Московська 34

Дзвіниця Михайлівської церкви та келії з трапезною (К)
1745 рік

Будівничі одразу сполучили дзвіницю із келіями та трапезною палатою. Вийшло дуже гарно і зручно. Недарма споруда сподобалася Тарасові Шевченку, який змалював її у 1845 році. До речі, саме цей малюнок допоміг реставраторам відтворити первісний вигляд пам’ятки після руйнацій у часі Другої світової війни.

На щастя, тонкий декор будівлі, непомітний на Шевченковій сепії, зберігся. Дзвіницю оперізує вишуканий фриз із ліпленим, дуже національним барвінком, що дає нам повне право назвати її справжньою архіукраїночкою.

Усі фото