Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Сумська область, Сумський р-н, с. Токарі (куток Мала Чернетчина)

Дзвіниця Успенського монастиря
Сер. ХVІІІ ст.

Успенський монастир секуляризовали за указом злобної німкені (Катерини ІІ-ої) у 1786 році. Поступово від усіх його споруд (трьох храмів, келій, огорожі), почергово проданих на цеглу і т.і., лишилася тільки дзвіниця. Чомусь у дописах її називають дзвіницею останнього, Всіхсвятського надбрамного храму колишньої обителі. Проте зі статури дзвіниці цього ніяк не випливає — не була вона ні проїзною, ні прибудованою до церкви. Тому й будемо вважати її головною, окремо стоячою дзвіницею усього монастиря. Амінь.

Усі фото